DZIEDAVA.lv

Dabas vērojumi: stāstījumi un foto Latvijas Daba: foto un apraksti Latvijas Daba: foto un apraksti Ceļojumu apraksti un foto Pārdomas jeb situāciju analīze Mūzika manā dzīvē Domas bez apdomas CV, biogrāfija, bildes Paldies jums visiem!:) Citāti no grāmatām Manu bērnu dienasgrāmatas Suņu kolekcijas Dziedava.lv

Pārdomas

 

Bronhiālā astma

Vispirms neliels ieskats, kas iegūts, lasot zemāk citētos autorus:

 • Astmas cēloņi - bailes, dusmu un citu emociju aizturēšana, vainas apziņa, atkarība no citiem - īpaši mātes, vēlme ņemt vairāk nekā dot pretī.
 • Lai tiktu galā ar astmas lēkmi, tiek ieteikts nevis pretoties, bet palīdzēt dabai, speciāli aizturot elpu vai saspiežot krūškurvi tā, lai grūti paelpot.
 • Plašākos mērogos atbrīvoties no astmas var, atbrīvojoties no astmas cēloņiem - bailēm un piesaistēm, Dievišķo paceļot tam pāri.

No personiskās pieredzes vēl pieminēšu, ka lēkmes laikā ieteicams censties lēni un mierīgi elpot, dziļi ieelpojot un lēni izelpojot. Astmas profilaksei un krīzes pārvarēšanai lieti noder arī šāds vingrojumu komplekss: vingrojumi elpceļu saslimšanām.

Sīkāk par bronhiālo astmu plašākos citātos no dažādu autoru darbiem sekojošās sadaļās:

Bronhiālās astmas cēloņi

 • Bailes no tā, ka mani nemīl, izraisa nepieciešamību nomākt savas paniskās dusmas, noprotestēt, tad jau mani mīlēs = slepenas bailes = jūtu nomākšana. Sekas - ASTMA.

  (Luule Viilma "Debesis cilvēkā jeb Dzīves mācība")

 • Ja kāds, piesargādamies izdarīt kaut ko aplamu vai aiz piesardzības izrādīties vainīgajos, aiz bailēm nomāc sevī dusmas, kas viņu sauc cīņā par brīvību, jo baidās no sliktas attieksmes pret sevi, tas saslimst ar astmu. Tā ir saspiestu dusmu slimība. Pat dusmām ir vajadzīga brīvība.

  Astma ir alerģiska slimība. Alerģija ir protesta dusmas vai dusmas, nomācot vēlēšanos cīnīties par brīvību.

  (Luule Viilma "Piedodu sev. Dārgās dusmas")

 • Stipras bailes no dzīves, neticība dzīvei noved pie elpošanas ceļu spazmām.

  Astmatiķi parasti nekad dzīvē neraud. Tādi cilvēki aiztur asaras, raudas. Astma - tie ir apspiesti šņuksti, un bieži to avots ir kāds bērnu dienu konflikts, kas saistīts ar māti; piem., tā arī neīstenota bērna vēlēšanās atzīties mātei kādā nodarījumā.

  Esmu ievērojis, ka astmatiķi - tie ir cilvēki, kas ļoti atkarīgi no mātes. Šī sakarība manā praksē tika uzieta praktiski katrā astmas gadījumā.

  Astma - tas ir mēģinājums izteikt to, ko nekā citādi izteikt nav iespējams. Jūs apspiežat sevī zināmās emocijas. Jums trūkst emocionālas paškontroles.

  Pavērosim, kā uzvedas astmatiķis lēkmes laikā. Viņš nespēj elpot pats. Viņam vajadzīga palīdzība no malas. Viņš ir pārliecināts, ka viņam nav tiesību elpot (un tātad, dzīvot) patstāvīgi. Viņš ir stipri atkarīgs no ārējiem faktoriem (bērnībā - tā ir spēcīga atkarība no vecākiem, visbiežāk no mātes). Tādi cilvēki nav spējīgi elpot sava labuma dēļ, baudīt dzīvi.

  Astma bērniem - tās ir bailes no dzīves. Spēcīgas zemapziņas bailes. Nevēlēšanās būt šeit un tagad. Tādiem bērniem parasti ir ļoti attīstītas goda jūtas - viņi vienmēr uzņemas vainu uz sevi.

  Pie manis uz pieņemšanu kā pie ārsta homeopāta ieradās sieviete ar dēlu, kuram periodiski uznāca astmas lēkmes. Manis parakstītā homeopātiskā ārstēšana deva ļoti labus rezultātus, taču slimība pilnībā neizzuda.

  Uzreiz pirmā seansa laikā es ievēroju, ka dēla slimības cēloņi slēpjas viņa mātes uzvedībā. Viņa bija no tām sievietēm, kas savus bērnus kontrolē visā. Ar šīm savām "rūpēm" viņas bērniem burtiski neļauj "brīvi elpot". Tālākie mātes zemapziņas uzvedības programmas pētījumi parādīja, ka pie dēla slimības noveda pastāvīgās bailes - bailes par dzīvi, sevi, savu dēlu. Šīs bailes viņa bija mantojusi no savas mātes, kas baidījās pilnīgi par visu.

  Mūsu pārrunu laikā sieviete vairākkārt izteica šādas frāzes: "Smoku no dzīves!" - "Nesos kaut kur un nevaru apstāties un atvilkt elpu."

  (Valērijs Siņeļņikovs "Izproti savu slimību")

 • Šai sievietei astma. Sākumā es redzēju tur klasisko lepnības variantu. Kad viņa izgāja cauri visas situācijas un saveda sevi kārtībā, atklājās cēloņi - dzīves, vēlmju, attiecību, ģimenes, bērnu, mīļotā cilvēka dievināšana un pielūgšana. Ar šo tēmu viņai nācās strādāt tālāk.

  (Sergejs Lazarevs "Karmas diagnostika 7")

 • Astmas slimnieks mēģina daudz ņemt. Viņš pār­mērīgi dziļi ieelpo. Tādējādi rodas pārslodze un līdz ar to sākas bronhu muskuļu konvulsijas ieelpas laikā. Te nepārprotami notiek līdzsvara izjaukšana. Dzīvē polaritātēm "dot" un "ņemt" jābūt stingri līdzsvarotām, lai izstrādātos noteikts elpošanas ritms.

  Astmas lēkmi var izraisīt jebkuram cilvēkam, liekot viņam ieelpot, piemēram, amonjaku. Bet astmas slimnieks visu, ko viņš ieelpo no savas vides, uzskata par sev bīstamu, līdz ar to pastiprinādams alerģizāciju.

  Astma ir cieši saistīta ar jēdzienu bailes. Tās rada vēlēšanos ierobežot ieelpu. Jo augstāka baiļu pakāpe, jo stiprāk izteikta bronhu spazma. Šīs divcīņas kulmināci­ja ir nāve.

  (Torvalds Detlelsens, Ridigers Dālke "Slimība kā ceļš")

  Bronhiālās astmas ārstēšana

 • Ja jums sākas astmas lēkme, tīši aizturiet elpu un padomājiet, kas jūs šobrīd sadusmojis un kādu baiļu dēļ jūs neļāvāt aiziet šīm dusmām. Pirmā doma būs atbilde, un astmas lēkme pāries, pirms jūs jutīsiet nepieciešamību nākamreiz ieelpot.

  Nekādu astmas lēkmju, tikai viena ieelpa, kas māca cilvēkam rūpību un prātu!

  (Luule Viilma "Piedodu sev. Dārgās dusmas")

 • Kad cilvēkam notiek spēcīga astmas lēkme un nekādas zāles nepalīdz, viņam saspiež krūšu kurvi, neļauj elpot un lēkme pāriet. Astmas cēlonis - paaugstināta atkarība no cilvēciskā "ES", t.i., no dzīves, vēlmēm, apziņas. Un kad cilvēkam sāk trūkt elpas, notiek visu viņa pamatfunkciju apspiešana. Tātad vajag nevis cīnīties ar dabu, bet palīdzēt tai.

  Man viens cilvēks stāstīja, kā viņš izārstējis sev astmu. - Es ļoti stingri apsēju sev krūtis ar dvieli, tā, ka knapi varēju paelpot. Pēc 2,5 mēnešiem es jau biju tik ļoti pieradis pie šāda stāvokļa, ka pat pārstāju to ievērot. Tad es noņēmu dvieli. Un vairāk astmas lēkmju man nav bijis.

  (Sergejs Lazarevs "Karmas diagnostika 4")

 • Gadījums: sieviete izdzina savu meitu no mājas. Viņa paaugās, bet pēc tam viņai parādījās astma, ko nevarēja izārstēt ne ar kādiem preparātiem. Kad viņa spēja piedot mātei, astma pārgāja.

  (Sergejs Lazarevs "Karmas diagnostika 6")

 • Cits pacients. Viņu atveda draugs, jo viņš viens pats nevarēja atnākt, tāpēc ka viņam bija astma smagā formā. Viņš teica, ka bija bijis pie manis pirms pusgada. Fizisku izmaiņu viņam nebija, bet dvēselei palicis vieglāk. Agrāk es uzskatīju, ka astma - tā ir lepnība, t.i., paaugstināta atkarība no spējām, intelekta, ideāliem. Un viņš, pārcilājot atmiņā savu dzīvi, gadījumos, kad guva mācību caur ideālu un spēju pazemojumu, noņēma pretenzijas pret citiem un pret sevi. Bet tagad es redzēju viņa problēmu dziļākos cēloņus - Dievišķajā mīlestībā nav vēlmju, nav mērķu, nav noteiktības, - es viņam skaidroju, - bet cilvēciskajā - ir. Jūs iepriekšējās dzīvēs dievinājāt cilvēcisko mīlestību, t.i., jūsu jūtas un vēlmes, un cilvēcisko taisnīgumu, t.i., principus, mērķus, ideālus.

  Tāpēc, pārcilājot atmiņā dzīvi, jums vajag noņemt atkarību no šiem augstākās cilvēciskās laimes momentiem. Pieņemt to destabilizāciju kā Dievišķā "ES" atbrīvošanu. Es palūdzu viņu atnākt pēc nedēļas, lai kontrolētu situāciju. Un kad viņš atnāca, viņš izskatījās ievērojami labāk un šajā nedēļā viņam nebija bijusi neviena astmas lēkme.

  (Sergejs Lazarevs "Karmas diagnostika 6")

 • Ir novērots, ka astmatiķu stāvoklis uzlabojas kalnos vai pie jūras. Kalnos viņi jūtas augstāk, bet pie jūras - tīrāk. Šādi dabas apstākļi palīdz viņiem tikt galā ar iekšējo netīrību, kuru nosaka "netīrās" domas.

  (Valērijs Siņeļņikovs "Izproti savu slimību")

 • Ikdienas dzīvē astmas slimnieks visu tīro, sterilo vērtē augstāk par tumšo un aptraipīto. Lai izlīdzinātu domāšanas pavērsienu, ieteicams pacientiem, kas slimo ar astmu un alerģiju, iedzert savu urīnu. Tas liek slimnie­kam ieņemt to, ko viņš atdevis, proti, paša atkritumus, kuri piespiež viņu integrēt ar tiem. Un tas dziedina.

  Astmas slimniekam rūpīgi jākontrolē sevi un jāatceras: kad bronhu sašaurināšanās kļūst sajūtama, tas nozīmē, ka pārņem bailes. Vienīgais līdzeklis pret bailēm ir bronhu paplašināšanās. Tas notiek, slimniekam cik vien iespējams atbrīvojoties no bailēm.

  (Torvalds Detlelsens, Ridigers Dālke "Slimība kā ceļš")

 • Naturopātiskā ārstēšana, kad ieteikts ēst dabiskus augu izcelsmes produktus, kas organismu sārmina, piesātina ar mitrumu un vēsumu (svaigi augļi un dārzeņi atvēsina organismu), bronhiālās astmas slimniekam patiešām nesniegs atvieglinājumu. Te jārīkojas citādi: ar urīnu un badošanos spēji jāskābina organisma iekšējā vide un jāliek uz krūtīm karsētā urīnā samitrinātas vilnas auduma kompreses. Pēc badošanās dzīvojiet sausā, siltā klimatā, ēdiet žāvētus augļus, diedzētu graudu maizi (izkaltētu), sautētus dārzeņus bez eļļas. Cīņā ar bronhiālo astmu tāda rīcība nodrošina simtprocentīgus panākumus.

  (Genādijs Malahovs "Bioritmoloģija un urīnterapija")
  Komentāri:
  Lilita, 2009-05-11, 22:09 :   Paldies par rakstu un par atsaucēm, kur varētu meklēt vairāk informācijas. Jau tagad sāku apjaust savas kļūdas attiecībās ar savu mazuli.
  Tesa, 2009-05-27, 17:29 :   Man patīk, ka informācija apkopota no dažādiem avotiem un pat ar atsaucēm. Bet..., tas taču prasa laiku. Man, kā cilvēkam, kas nemāk(laikam) lietot laiku, tas liekas neiespējami un apbrīnojami!!!
  pluskiic, 2011-04-13, 18:06 :   nu manupraat tas viss ir mulkiibas:O
  ne taa ar taam lietaam var tikt galaa un to saku kaa cilveeks kam ir videeji smaga bronhiaalaa astma jau no 7 gadu vecuma
  pluskiic, 2011-04-13, 18:07 :   tagad man ir gandriiz 18
  N, 2011-06-10, 01:04 :   Tas neatbilst patiesibai!!! Loti subjektivs apraksts!!!
  N, 2011-06-10, 01:06 :   Man ari ir astma un taa paradas tikai pie lielam fiziskam slodzem..... Mistisks apraksts...
  krabis, 2011-09-01, 13:00 :   šodien diagnosticēja bronhiālo astmu. bet te kkāds bullshits sarakstīts.

  Jums normāli dod ar to ko Jūs tur pīpējat.
  dore, 2012-10-30, 15:12 :   Paldies, lielisks apkopojums.
  LARISA, 2012-11-23, 12:09 :   MANAM DĒLAM IR 15 GADI UN PIRMĀ LĒKME BIJA PUSGADIŅĀ,KĀ VIŅAM PALĪDZĒT?
  go, 2013-01-28, 23:31 :   es vienalga nesaprotu...
  man astma paradas pie slodzes- skrienot, ne dusmu laika

  Bernam jau 6men vecuma...kada tur nemilesana...milejam unmilam visi viņu
  Pavecs latvietis, 2013-04-02, 10:14 :   Var piekrist par 15-20%, jāprot sevi valdīt, tomēr visi esam tikai cilvēki, varam jau visi sarakstīt gudras grāmatiņas, bet vai paši rakstītāji tikai pēc tām dzīvo? Arī viņu grāmātiņas ir peļņas avots. No viņu padomiem varam mācīties un ne jau visu. Ja jau absolūti visi tik gudri dzīvotu kā mums filozofi iesaka, tad mēs visi dzīvotu paradīzē. Katram no mums šajā dzīvē savs liktenis un izpratne par pasauli.
  Laila, 2013-11-07, 12:30 :   Es eju līdzīgu ceļu un tas nav viegls , jo nekas nenotiek uz rokas mājienu , ir jānodarbojas ar sevi un ir jāatrod laiks sev , ja gribi būt vesels un , lai Tava ģimene būtu vesela un laimīga .
  Es diezgan daudz atradu priekš sevis .
  Var lasīt šos tekstus vairākas reizes un ar katru reizi , Tu tajos atrod kaut ko jaunu par sevi un pasauli apkārt .
  Liels paldies .
  Olga, 2014-05-10, 12:18 :   Viss ir pareizi uzrakstits.Mana gadijuma tas ir bailes kludities un dzivot bez bailem.
  gunita Pavecajam latvietim, 2014-07-04, 14:05 :   Vai Jūs neizlasījāt visu no paša sākuma kārtīgi ,jo neesat sapratis ,ka nav jāaiztur dusmas ,bet tieši otr""adi jālaiž dusmām vaļa,tad neslimosiet
  slimnieks, 2014-09-21, 21:18 :   vajadzētu saprast atšķirību starp bronhiālo astmu un astmu nevis rakstīt savus viedokļus slimoju ar bronhiālo astmu jau 26 gadus un tai nekad nau bijis nervu pamata tikai alerģiskais izārstējas 20% pārejas vecumā pārējos ar laiku piebeidz zāļu blakus parādības un lēna nāve jo pie šiem medikamentiem organisms pierod un tie ar laiku kļūst neefektīvi.
  Raitis, 2015-02-09, 13:27 :   Kāds atklājiet man patiesību par dzīvi, par mums. Kas es esmu, un kāpēc es te esmu, kas svarīgi un kas nav, kas ir labs un kas ir slikts. Un kādēļ mēs visi šeit esam? Lai iemācītos izbaudīt mokas, lai iemācītos to ka patiesībā tā īsti jēgas nemaz nav, jo tā ir mūsu izdomāta. Kur sākas bezgalība un kad beigsies mana aprobežotība. Kad es ieraudzīšu bezgalību un patiesību? Kāds pastāstiet man lūdzu...


  Spama dēļ ziņojumi, kas ietver pilnus linkus, netiek pieņemti.
  Vēlies komentēt?
  Vārds / segvārds:
  Komentārs par šo tēmu:

   

 • (c) Julita, 2008.- 2024.    

  dziedava.lv DZIEDAVA.lv