DZIEDAVA.lv

Dabas vērojumi: stāstījumi un foto Latvijas Daba: foto un apraksti Latvijas Daba: foto un apraksti Ceļojumu apraksti un foto Pārdomas jeb situāciju analīze Mūzika manā dzīvē Domas bez apdomas CV, biogrāfija, bildes Paldies jums visiem!:) Citāti no grāmatām Manu bērnu dienasgrāmatas Suņu kolekcijas Dziedava.lv

Pārdomas

 

Problēmas ar kaklu

 • Biežas angīnas bērniem liecina par paaugstinātu neapzinātu kontroli pār situāciju un, sekojoši, rada paaugstinātu traumatismu, neapmierinātību ar likteni un situāciju.

  (Sergejs Lazarevs "Karmas diagnostika 5")

 • RĪKLE simbolizē mūsu spēju pastāvēt par sevi, palūgt to, ko mēs gribam. Rīkles stāvoklis atspoguļo mūsu attiecības ar cilvēkiem. Ja jums ir lieliskas attiecības ar tuviniekiem, rīkle vienmēr būs vesela.

  Rīkle — tā ir organisma daļa, kurā koncentrēta mūsu radošā enerģija. Caur to iet ekspresīvuma, izteiksmīguma un jaunrades kanāls. Ar šo vietu saistās cilvēka pašizpausme.

  Turklāt caur rīkli mēs sākam tādu procesu kā pieņemšana un izmantošana. Ne tikai barības, bet arī lietu, ideju, cilvēku. Tāpēc, ja mēs kaut ko savā dzīvē nepieņemam, tas tūlīt pat atspoguļosies mūsu rīklē.

  Problēmas ar rīkli jeb kaklu var izpausties kā iekaisums, angīna, stostīšanās, aizsmakums, apgrūtināta rīšana, vairogdziedzera slimība. Sāpes kaklā, angīna, faringīts, laringīts Ja jūs atturaties no rupju vārdu izteikšanas, "norijat", apspiežat sevī savu niknumu un citas emocijas vai baidāties pateikt skaļi to, ko domājat, tad jūsu rīkle tūlīt pat reaģēs uz to ar iekaisumu. Šai gadījumā slimība — tas ir sava veida šķērslis pirms aizliegtā izteikšanas. Cilvēki ar iekaisušu kaklu nespēj izteikt sevi, savu attieksmi, pastāvēt par sevi, palūgt to, ko vēlas. Viņi paši rada sevī dažādus šķēršļus un pēc tam no tā cieš.

  — Gribu pateikt, bet nevaru, —paziņoja kāds pacients, kuram bieži bija iekaisis kakls.
  — Un kāpēc nevarat? Kas jums traucē izteikties?—es viņam jautāju.
  — Nezinu. Laikam uzskatu, ka ir nepiedienīgi skaļi izpaust savas domas. Ja es sākšu izteikt visu, kas man uz sirds, cilvēki mani ne tā sapratīs.
  — Ko nozīmē "ne tā sapratīs"? — es vaicāju. —Jūs baidāties atklāt savu patieso seju?
  — Jā, jums taisnība, — pacients atbild. Spriežot pēc viņa sejas izteiksmes, viņš nekad agrāk tā nebija domājis un tikai nupat to apzinājās.
  — Labi, atcerieties, kā bērns kaut ko pieprasa sev, kā viņš paziņo par sevi— visi kaimiņi dzird. Un viņš to neuzskata par kaut ko sliktu. Viņa saprāts vēl ir brīvs no dažādiem nosacījumiem. Sāciet arī jūs skaļi izteikt visu, ko domājat. Saprotiet — katrs cilvēks ir unikāla personība, individualitāte, un arī jūs tai skaitā. Nav augstāku vai zemāku, labāku vai sliktāku cilvēku. Katram ir sava unikāla vieta Visumā. Jūsu viedoklis ir tikpat nozīmīgs kā jebkura cita cilvēka viedoklis. Un pakāpeniski, vērojot apkārtējo cilvēku reakciju, jūs atradīsiet savu patieso seju. Sāciet saskaņot ārējo ar iekšējo.

  Esmu atklājis, ka ir vēl viens svarīgs cēlonis — savas mazvērtības izjūta. Visi mazvērtības kompleksi noteikti iziet cauri rīklei, jo cilvēks tad pastāvīgi sevi lamā, pauž neapmierinātību ar sevi: savu izskatu, savu rīcību. Un zemapziņas saprāts ir spiests izraisīt slimību, lai pasargātu mūs no mums pašiem. Pēc šā paša principa zemapziņa rīkojas arī tad, kad mēs lamājam un kritizējam citus.

  Kamols kaklā

  Stipras zemapziņas bailes traucē izteikties. Jūtas un vārdi kā kamols spiežas kaklā. Šo sajūtu pazīst daudzi, kas izjutuši spēcīgas bailes.

  (Valērijs Siņeļņikovs "Izproti savu slimību")
  Komentāri:
  Lilita, 2009-05-11, 22:27 :   Kāpēc mūsu ģimenes ārsti nespēj pieslēgties šāda veida informācijai un viedoklim? Manam puikam aizsmoka balstiņa, sākās klepus, kad sēžam pieņemšanā pie ģimenes ārsta. Atnākam mājās, klepus vairs nav, elpo brīvi.... Dr netic... :(
  kika, 2012-04-27, 19:52 :   ka var izarstet šo kamolu sajutu
  Julita, 2012-04-28, 11:22 :   kika - ja kamols ir bailes, tad no kamola var tikt vaļā, nebaidoties. Izteikt visu, kā jūties, izstāstīt kādam, atbrīvot savas sajūtas. Tu drīksti tā justies un drīksti to teikt citiem.
  Jancis, 2012-05-05, 20:49 :   Jā, kamols kaklā ir traucējis liktenīgos brīžos izpaust savas jūtas pret Mīļoto cilvēku. Negribas ticēt, ka bailes rodas itkā no iespējamās neveiksmes turpmākajā dzīvesbiedra izvēlē.


  Spama dēļ ziņojumi, kas ietver pilnus linkus, netiek pieņemti.
  Vēlies komentēt?
  Vārds / segvārds:
  Komentārs par šo tēmu:

   

 • (c) Julita, 2008.- 2024.    

  dziedava.lv DZIEDAVA.lv