|
Fen Šui par dzīvesvietas ietekmi uz cilvēku.
Viss mūsu dzīvē ir tikai tāpēc, ka rezonē ar mums - māja, dzīvoklis, darba vieta, kaimiņi, āderes. Gultas vietas maiņa (no vietas uz āderēm uz vietu bez āderēm) ilgtoši pozitīvi ietekmēs tikai tad, ja līdztekus mainīsimies paši. Pretējā gadījumā ar laiku labais izmaiņu efekts izzudīs.
Ja cilvēks iekšēji ir savādāks nekā viņa ārējais veidols (apģērbs, paradumi, dzīvoklis, dzīvokļa iekārtojums pakārtots formālam imidžam, palicis mantojumā no iepriekšējām paaudzēm utml. nevis atspoguļo iekšējās vajadzības), tad šis ārējais veidols citiem cilvēkiem raida neatbilstošus impulsus. Rezultātā cilvēks pretim saņem sev neatbilstošu reakciju, nespēj pilnībā realizēt savas patiesās vēlmes.
Teiksim, neizdodas sastapt t.s. radniecīgo dvēseli, jo simpātijas parasti nav abpusējas - viņam simpātijas izrāda cilvēki, kam simpatizē šis ārējais veidols, nevis pats cilvēks.
Var, protams, mēģināt mainīties iekšēji atbilstoši izveidotajam ārējam veidolam (ja vien šādas izmaiņas rada patiesu prieku), bet var mainīt akurāt ārējo veidolu, izpaužot sevi ārēji pilnībā atbilstoši savam iekšējam ES, savām iekšējām prasībām, vajadzībām (piemēram, iekārtot dzīvokli, kas pilnībā ļauj justies kā savās mājās, atbilstoši iekšējām sajūtām). Abos gadījumos, tikko ārējais un iekšējais tiek saskaņots, tā apkārtējā vidē tiek raidīti adekvāti impulsi un cilvēks sasniedz to, ko vēlas.
Darbojas arī atgriezeniskais efekts, teiksim, izmainot dzīvokļa iekārtojumu, tiek doti impulsi cilvēkam mainīties arī pašam.
Piemēram, kādā zonā ievietojot masīvu priekšmetu, iespējams iekustināt attiecīgo enerģiju, lai veicinātu procesu, - bet tikai uz īsu brīdi. Ja masīvais priekšmets tur paliek uz ilgu, - pretējs efekts.
Mēbeļu pārvietošanā spēkā princips - dara tikmēr, kamēr šķiet, ka viss savā vietā un jaunā kārtība uzlabo garastāvokli.
Jebkurā gadījumā spēkā princips - ieviest sev apkārt tādas lietas un simbolus, kas raksturotu tādu dzīvi, kādu gribi dzīvot.
Ja vēlies mierīgu dzīvi, tad, teiksim, izvieto mājā mierīgas bildes, ainavas; ja negribi būt vientuļš, tad neliec pie sienām vientulīgi skumīgas bildes, utml.
Jebkurā gadījumā nav ieteicams turēt priekšmetus, ar kuriem saistās smagi pārdzīvojumi.
Toties tiek ieteikts sev mīļajiem priekšmetiem, lietām, mājai dot vārdu, tad tiek nodibinātas ciešākas attiecības, tie labāk spēs sniegt enerģētisko atbalstu.
Lai kaut kas kļūtu īpašs - svēts - pret to tā arī jāizturas, tad tas tāds patiešām kļūs. Bet jāatceras, ka nekas mums nepieder, viss atgriezīsies, no kurienes nācis.
Dzīvokļa, mājas ietekme uz cilvēku:
Dzīvesvietas veids:
Sarežģīta mājas / dzīvokļa forma - dinamiskāka dzīve.
Stabilas formas (kvadrāts, taisnstūris, astoņstūris) mājvieta - miers un stabilitāte.
Šaurs dzīvoklis stimulē kautrīgumu.
Dzīvesvietas novietojums:
Māja / dzīvoklis atrodas kalnā / augšējā stāvā - vētraina dzīve, lejā - nomācoša.
Māja piekalnē saņem ieskrējušos enerģiju. Lai to izkliedētu, stabilizētu, mājas priekšā vajadzētu lielus akmeņus vai citus smagus objektus.
Logi:
Lieli logi veicina kļūt par atvērtu, ekstravertu ģimeni.
Logi līdz grīdai savukārt veicina neaizsargātības sajūtu.
Mēbeles:
Vecas mēbeles, tumšas istabas provocē vainas sajūtu.
Smagas mēbeles samazina iedzīvotāju enerģiju.
Krāmi un problēmas:
Pagrabs, mantas zem skapjiem utml. atspoguļo zemapziņu. Pagraba krāmi, netīrība - attiecīgi, problēmas, kas zemapziņā - piezemē enerģiju. Tomēr ieteicams netīrīt visu pagrabu uzreiz, jo var uzjundīt slēptas, dziļas emocijas.
Bēniņu, skapjaugšas krāmi simbolizē pagātnes problēmas.
Objekti, kas karājas, veicina depresiju, vietā būtu vēlams ieviest augus, kas tiecas uz augšu.
Zemu, slīpu griestu nomācošo efektu neitralizē ar augšupvērstiem objektiem - glezna ar koku, pilna vāze, sienassega ar augšup vērstu zīmējumu utml.
Kanalizācijas problēmas - aizcietējums - daudz problēmu.
Izmantotās grāmatas:
Hermann Meyer, Gunter Sator "Feng Shui", Karen Kingston "Creating Sacred Space with Feng Shui"
Komentāri: edgars.alksnis@tvnet.lv, 2012-10-05, 19:56 : Raksta gals, ko dro"si var lietot
Saule, no kuras jāsargās
Tāpat kā citas senās tautas, mūsu senči bija pārliecināti par debess ķermeņu ietekmi uz Zemes procesiem. Te ieskatam dažas rindas no latviešu ticējumiem:
Kad ir Saules vai Mēness aptumšojums, tad labība nav jāsēj.
Kad aptumšojums iekrīt labībai ziedot, tad raža būs slikta.
Saules aptumšojumi ir kaitīgāki par Mēness aptumšojumiem.
18.gadsimta zinātne noraidīja debess ķermeņu ietekmi uz dabu un cilvēkiem, jo to tai laikā nevarēja pierādīt. Šīs nostādnes pārvarēšana 20.gs bija grūta un pētniekam bieži vien ērkšķaina, jo neceļos aizgājusī fizikas teorija neko tādu neparedzēja.
G.Lahovska un Kolisko pāra 20.gs divdesmitajos- trīsdesmitajos gados atklātās noslēpumainās kosmiskās ietekmes gan ietekmēja lauksaimniecību, taču ne zinātni kopumā (sk. papildliteratūru raksta beigās).
Stāvoklis sāka mainīties, kad Bartels (1934) atklāja, ka Saules 27 dienu rotācijas cikls atbilstoši maina Zemes magnētisko lauku. Tā kā bija aizdomas, ka Saule mūs ietekmē, mainot ūdens struktūru, fizikālķīmiķi atrada sistēmas, kas ļāva raksturot Saules slēpto ietekmi (Piccardi, 1962).
Tad, kad pierādīja, ka Saules aktivitāte spēcīgi ietekmē medicīnā izmantojamu asinsanalīzes veidu, Saules netiešu ietekmi vairs nevarēja noliegt. 1952/1953 gados dzimst biometeoroloģijas zinātne, kas aizvadītajos gados plaši pētījusi kosmosa ietekmi uz dzīvām būtnēm- neatkarīgi no tā, vai fizika ko tādu paredz, vai nē.
Tā 1985.gadā krievu pētnieki atrod, ka vēlākajā dzīvē cilvēka augums atceras to, kāda Saules aktivitāte bija tā dzimšanas laikā. Ap šo pašu laiku interesentos rodas pārliecība, ka Saules ietekme nav izskaidrojama tikai ar viļņiem un daļiņām (Shnoll, 2006). (Tā dēvētās magnētiskās vētras rada daudzreiz mazāku elektromagnētisko ietekmi, kā, piemēram, dators). Kļūst skaidrs, ka runa patiesībā ir par no Zemes nākošu un no kosmosa nākošu neizpētītu fizikālu faktoru mijiedarbību.
Hronobiologi atklāj, ka Saules aktivitāte ietekmē Zemes [no gaismas un temperatūras neatkarīgo] bioloģisko pulksteni (Halberg, 2001).
Zemas un augstas Saules aktivitātes posmi Zemes procesus (no auglības un slimībām līdz pat zemestrīcēm un ledus laikmetiem) ietekmē dažādi. Pētnieku savāktie dati (Freitas, 1984; Stoupel et al, 2005; Davis un Lowell, 2006; Grigorev 2008) liek domāt, ka ir tādi posmi, kad topošās māmiņas, mazus bērnus un jutīgus pieaugušos vajadzētu īpaši sargāt no Saules un citu kosmisku faktoru neredzamās iedarbības.
Tāds posms ir līdz 2012.gada rudens saulgriežiem un no 2013. gada februāra līdz rudens saulgriežiem. Jāatceras tautasdziesma:
1108-1
Man apjoza mīļa Māŗa
Trīs kārtām vaŗa jostu.
Vai, Māriņa, mīļa, balta,
Kā es tādu panesīšu?
-Nes, meitiņa, kā vareji,
Kā nes tava māmulīte.
Vēres
Bartels, J. (1934). [Twenty seven day recurrences in terrestrial magnetism and solar activity 1923-1933]. Terrestrial Magnetism and Atmospheric Electricity 39 (3): 201202a.
Davis G. Jr., Lowell W. (2006) Solar cycles and their relationship to human disease and adaptability. Med. Hypotheses 67, 447-61.
Efird J., Nielsen S. A method to model season of birth as surrogate environmental risk factor for disease. International Journal of Environmental Research and Public Health. 5, 49-53, 2008.
Foster R., Roenneberg T. Human Responses to the Geophysical Daily, Annual and Lunar Cycles. Current Biology 18, R784-R794, 2008.
Freitas, R., Jr. [Saules uzliesmojumi un slimība]. Omni, 6:40, 1984.
Grigor"ev P. (2008) [Helioģeofizikālie riska faktori nervu caurulīšu defektiem.] Aviakosm Ekolog Med. 42, 63-5.
Halberg F. et al. (2001) Near 10-year and longer periods modulate circadians: intersecting anti-aging and chronoastrobiological research. J.Gerontol A Biol Sci Med Sci. 56,M304-24.
Kaznacheev V et al (1992) Cosmic consciouness of humanity. ELENDIS-PROGRESS. Internets.
Kolisko L, Kolisko E. Agriculture for tomorrow. Part I. Internets.
Lakhovsky G. (2007) The secret of life. Digireads.com
Piccardi G. (1962) Chemical basis of medical climatology. Internets.
Shnoll S. (2006) Changes in the fine structure of stochastic distributions as a consequence of space-time fluctuations. http://arxiv.org/ftp/physics/papers/0602/0602017.pdf
Stoupel E. et al (2005) Chromosome aberration and environmental physical activity: Down syndrome and solar and cosmic ray activity, Israel, 1990-2000. Int J Biometeorol. 50, 1-5.
|