* Juliata 4. gadā *
* Dzintars 6.gadā *
Dzintars savos 5 gados ir jau liels un prātīgs puika. Viņam ļoti patīk mazi bērni, tos viņš var apčubināt un palīdzēt - visu, ko vien vajag! T.sk. Dzintars pamatā ir labs un mīļš pret Juliatu. Rūpējas, lai viņa justos labi. Ja Juliatai lielie kašķi, tad Dzintars centīsies būt īpaši paklausīgs un izpalīdzīgs (ja vien pats nav ļoti noguris).
Un kašķi Juliatai ir ik pa laikam. Viņa ne vien grib izskatīties kā princese (optimāli - ģērbta rozā, ar sirsniņām, puķītēm un spīgulīšiem), bet arī uzvedība ir līdzīga - lai visi mani apkalpo, es neko nedarīšu, bet visu gribu! Un to paziņo ar eņģeļa smaidu, kas pārvēršas velnišķās dusmās, kad iegribas netiek apmierinātas.
Ar ēdamo abi bērni labprāt dalās viens ar otru un vēl ar citiem. Vispār daudz seko viens otra piemēram. Ja viens iedos mammai pagaršot savu ēdamo (raksturīgs tā darīt, ja tā ir šokolāde vai cits gardums), tad otrs ar skries iedot. Tāpat ja Dzintaram topā kādas mantas vai vārdi, tad arī Juliata gribēs un teiks to pašu.

2007.g. 31.maijs

2007.g. 19.decembris

2008.g. 8.janvāris
Veikalā nereti dabūnam noklausīties uzslavas par labiem, izpalīdzīgiem bērniem - viņi parasti piedalās gan produktu ņemšanā, gan likšanā pie kases, gan groziņa nolikšanā un savu pirkumu iepakošanā savos maisiņos. Ar mantām dalīšanās grūtāka, mēdz būt raušanas otram no rokām. Kad saku - vajadzēja ar otru vispirms sarunāt - atbilde nereti skan: "Es jau sarunāju, bet viņš/a nedod!" :D
Mājās spēlēs Juliata bieži uzņemas komandētājas lomu - tu tagad būsi tas, es būšu tas, tu dari to, es darīšu to. Un ja Dzintars neklausa, tad Juliatai asaras pa gaisu un gatava sist Dzintaru, lai tikai viņš darītu tieši tā, kā Juliata iecerējusi. Un tad Dzintars dod pretī.
Ja abiem bērniem mājās ir kolektīvais kašķis, tad es varu paņemt klēpī Juliatu, un tur viņa ar lielu varbūtību agrāk vai vēlāk nomierināsies, pat ja uz tā rēķina nedabū kāroto, kas savukārt paliek Dzintaram viņa mierināšanas nolūkos.
Tomēr, ja bērni ir labā garastāvoklī, nav miegaini un pārguruši, tad arī kopā viņi spēlējas visai draudzīgi un saskanīgi. Visādas lomu rotaļas, teātru spēlēšanas (tos nereti rāda mammai).
Īpaša atrakcija bērniem ir kopīga došanās vannā, kur viņi spēlējas gan ar mantiņām, gan taisa eksperimentus ar dažādiem traukiem un ūdeņiem, gan šļakstās uz nebēdu.
Viena pati Juliata spēlējas nelabprāt, - ja nu zvēriņu likšanā gulēt vai galda klāšanā. Dzintars gan viens var ilgi ņemties un taisīt savus traktorus, lidmašīnas u.c. objektus no visa pieejamā. Labprātāk viņš gan to darītu kopā ar mammu (mammas loma formāla - būt blakus, padot klucīšus utml.).


Zobrati un ķēdes

Pašu vilcienā

Dzintara traktors
Ar bērniem 2007./08. gadā. Atsevišķi notikumi.
[ 3g.; 4g. 10 mēn.]

Tornis

Zvēriņi un klāts galds.

Lidmašīna

Ūdens fizika vannā2007.g. 9.jūnijs


2007.g. 13.augusts


2007.g. 23.decembris
* Juliata 4. gadā *
* Dzintars 6.gadā *

 

Dzintara un Juliatas mājas