Juliatas devītais mēnesis.
Sk.arī: 1.mēnesis 2.mēnesis 3.mēnesis 4.mēnesis 5.mēnesis 6.mēnesis 7.mēnesis 8.mēnesis 10.mēnesis 11.mēnesis 12.mēnesis 2.gadiņš
 
Šis tas par meitiņu.
  Pēc vanniņas
 • Šis mēnesis raksturīgs ar mācīšanos atrasties vertikālā pozīcijā. Mēneša sākumā vēl reizēm ceļas tikai uz celīšiem, bet pamazām arvien vairāk un stabilāk riktīgi kājās, sākumā vēl trīcošās.. Tomēr visu laiku cītīgi turas, bez turēšanās celties nemēģina. Arvien vairāk gan mēdz atlaist vienu rociņu un demonstrēt - re, es varu nostāvēt arī tikai ar vienu roku turoties! Stāvu, turoties tikai ar 1 roku!
  Stāvus esot, arī pamazītēm sāniski pārvietojas, turpinot turēties.
  Tā, stāvus pozā, mēdz arī spēlēties ar mantām, kas atrodamas uz gultas, plaukta, ķebļa, pret ko stutējas. No stāvus pozas mēdz lēnītēm laisties uz celīšiem, lai paceltu ko no grīdas, un tad atkal ceļas kājās. Pāris reižu gadījies nolaisties lejā sēdus, bet sēdēšanas poza nav tikusi akceptēta - uzreiz meitiņa pagriezusies rāpus pozā. Rāpo nu jau viņa stabili, bet nekur nesteidzas. Ja nu kas dikti interesants, tad gan iespiedzas un metas rāpot ātrā "riksītī", lai ātrāk tiktu klāt.
  Un vēl dikti patīk rāpot tieši mammai virsū, kad viņa tup uz ceļiem. Uzrāpjas uz mammas ceļiem, stutējas kājās un priecīgi sten.
  Vēl meitiņai dikti jau patiktu, ja mamma viņai biežāk pasniegtu rokas un tad, pie mammas rokām turoties, varētu staigāt no istabas uz istabu.
 • Reizēm tā kautrīgi sasit plaukstiņas, bet tas sanāk lielākoties bez skaņas. Pateicoties brāļa intensīvajām mācībām, saka "ata-ata", vienlaikus kratot rociņu. Jēgu darbībai gan drīzāk nesaprot. Ar skatu uz datoru
 • Nezinu, vai mēģinot atdarināt, bet mēģina izteikt bez vārdiem "ne-e", tikai ar skaņu (uzrakstīt to skaņu arī nevaru;)). Bieži kaut ko pie sevis "murminot" krata galviņu no augšas un leju, it kā klusu pie sevis tā ar galvas kustināšanas palīdzibu mēģina kaut ko pateikt.
 • Joprojām dikti interesē dators un viss, kas uz tā notiek. Ja kāds sēž uz krēsla pie datora un ar to strādā, tad meitiņa mēdz pieķerties krēslam, slieties stāvus (mēneša sākumā - uz celīsiem) un arī ļoti uzmanīgi skatīties (skat. attēlu blakus).
   
  Daži fakti.

 • 9.mēneša 7.dienā sarunāts randiņš ar citu mammu ar bērnu, bet neapdomīgi vienojamies doties satikties, bērnus vedot ratos laikā, kad pēc sniegiem pāris dienu iestājies atkusnis. Izrādās, pat pa ietvēm braucot, daža vieta ir ratiem neizbraucama sniega kalnos. Rezultātā tikai lai satiktos un drīz atkal dotos mājup, ārā pavadījām 2,5h, kaut parasti ceļs turp un atpakaļ kopā prasītu tikai 30-40 min.
 • 21.dienā notiek bērnistabas grīdas pārkārtošana un labiekārtošana ar paštaisītajiem nelīdzenajiem paklājiem (lai kad staigās, neveidotos plakanā pēda). Kopš brāļa laikiem (te var palasīt par tapšanas vēsturi) klāt nākuši cauro zeķu un zeķbikšu paklājiņi, kā arī paklājiņš, kas pildīts ar zīlēm. (sk. att.).
 • 23.dienā vectēvs viens ar abiem bērniem. Meitiņa rekordilgi vakarā līdz gulēšanai un mammas atnākšanai bez pupa (8h); neraud un gandrīz neko neēd.
 • 24.dienā pirmoreiz uz celīšiem tup neturoties, turklāt darbojoties.
 • 25.dienā pie ķirurga. Beidzot vairs nav jāvalkā abdukcijas biksītes! Nākamā vizīte - kad stabili staigās kājām. Vecāsmammas klēpī (brālim b/d Ziemsvētki)
 • 27.dienā bērni vieni ar maniem vecākiem 3,5h
 • 28.dienā pirmās Ziemassvētku svinības - brāļa grupiņā bērnudārzā (lielākoties vecmammai klēpī); pēc tam arī mājas uzpošana un svinēšana mājās pie eglītes ar svecītēm
 • 29.dienā beidzot pāršķeļ smaganas 4.zobiņš (augšā "otrais" zobs, blakus esošajam "pirmajam"). 5.un 6. zobs joprojām tikai spīlē smaganas.
 • Nepilna mēneša laikā svars nav nācis klāt nemaz (tie paši 7,4 kg); garums +0,5cm (tagad 68,5 cm).
Devītā mēneša pēdējā diena

 
Pāris salīdzinājumi abiem bērniem -
Juliatai un viņas brālītim Dzintaram.

* Dzintars jau kopš 7,5 mēnešu vecuma stabili sēdēja, Juliata joprojām pati nesēž, ir gadījies tikai notupties uz celīšiem, kas, savukārt, Dzintaram nav bijis raksturīgi. Ziemassvētki mājās
* Dzintars jau prata stāvēt bez turēšanās un spēra pirmos solīšus, Juliata joprojām stāvot stingri turas vismaz ar vienu roku.
* Abi bērni labprāt "soļoja", turoties pie mammas. Dzintaram gan pietika ieķerties mammas drēbēs, Juliata noteikti stingri jātur arī pašai mammai.
* Dzintars jau prata ne vien noņemt, bet arī uzlikt piramīdai riņķīti. Meitiņai esmu rādījusi, kā tas darāms, bet tā kā viņa vēl nesēž, tad arī tā darbošanās ar statiskām mantām ir daudz apgrūtinātāka. Pagaidām viņa tikai norauj augšējo riņķīti un ar to dauza pa piramīdu, virsū neliek.
* Meitiņa lielajā vannā tiek turēta guļus un labprāt, ar sajūsmu tā šļakstās ar rokām un kājām. Dzintars šai vecumā pat nosēdēt vannā vairs nevarēja - bija jāceļas kājās.
 
Pārdomas par attieksmi pret pirmo un otro bērnu

 

Dzintara un Juliatas mājas