Juliatas pirmais mēnesis.
Sk.arī: 2.mēnesis 3.mēnesis 4.mēnesis 5.mēnesis 6.mēnesis 7.mēnesis 8.mēnesis 9.mēnesis 10.mēnesis 11.mēnesis 12.mēnesis 2.gadiņš
 
Kurš te galvenais? Juliata vai mamma? Brālīša samīļota Tētim uz pleca
Fotosesija Juliatas dzīves 17.dienā. Fotografēja GintsK.

 
Piedzimšana.
  Dzemdības meitiņai bija ļoti skaistas. Viņa ieradās pasaulē ar 2 lielisku vecmāšu un tēta palīdzību savās mājās, mūzikai skanot un svecītei degot.:) Turklāt man bija jau pilnas 42 nedēļas, līdz ar to dzemdības bija jo īpaši gaidītas, prieka un pacēluma pilnas, ka nu beidzot viss notiek pats un nevajadzēs stimulēt. Meitiņa piedzima 3,7kg smaga un 56cm gara, ļoti mierīga un uzreiz gatava "šaipasaulei" - jau tad, kad vien galviņa bija piedzimusi, tā jau esot grozīta pa labi, pa kreisi, vērojusi apkārtni, taisījusi smieklīgas grimases un šmakstinājusi mutīti, gaidot savu pelnīto pieniņu:).
  Acis tumšas tumšas, matiņi arī tumši, 1-2cm gari pa visu galvu, nadziņi jau gari.
  Meitiņai mammas puncī bija maz vietas, tāpēc viena pēdiņa bijusi pilnīgi piespiesta apakšstilbam un deguntiņš "nolocīts" uz vienu pusi. Bet pēc piedzimšanas šie defekti mazinās.
  Vēl jāatzīmē, ka jau ar piedzimšanas datuma izvēli meitiņa parādīja savu matemātisko ievirzi - kā nekā piedzima viņa matemātiski smukā laikā - 33.3. (jeb 27.martā), kad brālim, dzimušam 22.5. (jeb 22.maijā), bija 22 mēn. 5 dienas. ;-)
  Varat izlasīt arī manu gaidīšanas laika dienasgrāmatu un mājdzemdību stāstu.
Pirmā mēneša pēdējā diena
Šis tas par meitiņu.
  Juliatai patīk skatīties uz gaismu un kontrastiem - lampām un gaismēnām. Viņa labprāt uzturas uz pārtinamā galda (vislabāk - pliku dibenu;)) un vēro spožās saulītes veidotās gaismēnas vai skapja sienas tumši gaišo svītrojumu. Dzintars mīl māsiņu
  Juliata jau no agrām dienām pieradusi pie brāļa trokšņošanas gulēšanas laikos, tāpēc nu viņai gulēt īpaši netraucē nekādi skaļumi. Nākas pierast arī pie regulārajiem brāļa mīlestības apliecinājumiem, no kuriem gan ne tuvu ne visi viņai patīk. Kad brālis kārtējo reizi nodara sāpīgi, tad kādu brīdi ir klusums, pēc tam meitiņas sejiņa saviebjas un atskan tāds izteikti apvainojuma raudiens. Atšķiras no citiem raudieniem, kas nav saistīti ar pāri nodarījuma sāpēm.
  3,5 nedēļu vecumā, nolikta uz vēdera, ļoti pārliecinoši cēla galviņu un paceltu grozīja, tā vairākas sekundes noturēja.
  Mēneša laikā arvien vairāk smaida - pirmajās dienās neapzināti, pa miegam, mēneša otrajā pusē arvien biežāk arī nomodā, bet nekonkrēti, it kā pati sevī smaida. Kādu reizi gadās pat smiekliņi "ar skaņu".
  Uz mēneša beigām meitiņa kļūst nemierīgāka, čīkstīgāka, vairāk grib rokās un, ārā esot, sāk pieprasīt, lai ratiņi kustētos, nevis stāvētu. Laikam jau vainīgas gāzītes.
   
  Daži fakti. (Cik daudz kas notiek pirmoreiz!)
  Roku apņemta
 • Piedzimst 27.03.2004. pl.17:13.
 • 1.x ārā jau 3.dienā, 1h15min.
 • Pirmā satikšanās ar brālīti un vecomammu 4.dienā.
 • Pirmā pastaiga visai ģimenei četratā 5.dienā, 1h.
 • Nabas atlieka nokrīt 7.dienā.
 • 8.dienā ir atgūts dzimšanas svars ar uzviju - ir 3750g.
 • 1.x veikalā un tirdziņā - 9.dienā.
 • 1.x brauc ar mašīnu (tur arī bauda pupu) - 10.dienā.
 • 1.x vanniņā - 11.dienā.
 • 1.x ārā (mežiņā) pupoju 12.dienā.
 • 1.x meitiņa bez mammas (3h) - 13.dienā.
 • 1.x ārā (mežiņā) mainu pamperu 14.dienā.
 • 17.dienā fotosesija ar tuvplāniem.
 • 20.dienā piena krīze - baroju un baroju, kad liekas, piena vairs nav. Naktī toties bez ēšanas noguļ rekordilgi - 5h!
  1.x pasmaida pie pilnas apziņas (kad kutinu zodiņu;)).
 • Mēneša laikā svars pieaudzis par 1kg (4,7kg). Garums nomērās par 1cm mazāks nekā pie dzimšanas (tagad 55cm).
Pāris salīdzinājumi abiem bērniem -
Juliatai un viņas brālītim Dzintaram.

* Dzintars kopš piedzimšanas un joprojām objektīvi;) ir visskaistākais bērns pasaulē, Saulīte visās skaistākajās nozīmēs:). Juliata pēc skata ir "tradicionāla" izskata meitiņa, bet viņas tumšo acu skatiens, sejas izteiksme ir tāda.. maģiska - es varu neatraujoties viņā skatīties, burtiski pievelk, bezgalīgi piesaista.
* Juliata kopš piedzimšanas mirkļa ir aktīva pasaules vērotāja, ilgi ir nomodā un skatās. Dzintars sākumā katrreiz pēc pamošanās uzreiz prasīja ēst, apkārtni sāka vairāk vērot tikai vairākas dienas pēc dzimšanas.
* Juliatai galviņa stabili turas jau kopš pirmās dienas - nav bail meitiņu ņemt rokās, turēt, ka "nenolūzt galviņa";) (varbūt tāpēc, ka šķiet, kakla viņai nemaz nav!?). Ar Dzintaru gan man bija bažas, kā viņu turēt, ka neaizmirstu pieturēt galviņu, citādi tā krita uz aizmuguri.
* Dzintaram bija izteikts krampis, ja kaut ko lika viņa rociņā. Juliatas tvēriens ir tāds maigs. Tvert jau tver, bet ne krampī. Juliatai jau pirmajā mēnesī rociņas mēdz būt diezgan "vaļīgas", pusatvērtas. Arī kājas visu laiku nav izteikti saliektas, bet tuvu iztaisnotam stāvoklim.
* Juliata var gulēt gan braucošos, gan stāvošos ratos. Jau no pirmā mēneša arī ratos var gulēt nomodā, vērojot apkārtni un neprasot ēst. Dzintars gulēja tikai braucošos ratos un, tikko tie piestāja, tā pamodās un prasīja ēst.
* Juliata, ēdot pieniņu, atgrūž ļoti reti. Dzintars atgrūda teju pēc katras ēdienreizes, knapi spēju mainīt krekliņus.
* Juliata paēd visai ātri (~5 min.) un ēd ik pēc 1-2-3-4 stundām. Dzintars ēda diezgan ilgi un tik bieži, ka grūti bij atdalīt vienu ēdienreizi no otras. Turklāt Juliata ēdot vienmēr ir nomodā (vismaz ēšanas sākumā, kad tiek ieturēta kārtīga maltīte, nevis "karāšanās pupa galā"). Dzintars biežāk ēda ar acīm ciet, apvienojot ēšanu ar gulēšanu.
* Dzintaram ļoti nepatika gulēt uz vēdera. Juliata guļ labprāt - vēdergulēšana nereti pat tiek izmantota, lai nomierinātu raudošo mazuli.

 

Dzintara un Juliatas mājas