Juliatas trešais mēnesis.
Laiks, kad sarunas norit vien smaidu un mīlestības valodā.. :)
Sk.arī: 1.mēnesis 2.mēnesis 4.mēnesis 5.mēnesis 6.mēnesis 7.mēnesis 8.mēnesis 9.mēnesis 10.mēnesis 11.mēnesis 12.mēnesis 2.gadiņš
 
Juliatai 3 mēn.
Eņģelītis.
  Mūsmājās dzīvo Eņģelītis. Lidinās gar griestiem. Un reizēm nomierina, izklaidē, smīdina mūsu meitiņu.:) Ne vienu reizi vien ir gadījies - meitiņa viens vienīgs kašķis, te paskatās griestos un sāk smaidīt kā Saulīte. Pat tā kā smieties, it kā tur kāds jokus rādītu - radziņus, mēli izbāztu un tādā garā. Kašķis ir jau aizmirsies un mamma tad arī vairs nav vajadzīga. Nereti drīz pēc tam meitiņa aizmieg. Varbūt Eņģelītis arī šūpuļdziesmiņu viņai nodzied.:) Paldies viņam! Tas ir tik mīļi.:)
   
  Pāris salīdzinājumi abiem bērniem -
  Juliatai un viņas brālītim Dzintaram 3.mēnesī.

 • Dzintars šai laikā runāja izteiktās zilbēs. Māsiņa ir vērotāja un īpaši neaizraujas ar runāšanu.
 • Toties Juliata smejas arī skaļā balsī, Dzintaram pirmie smiekli bija bez skaņas.
 • Kustības un intereses šai mēnesī abiem bērniem ir visai līdzīgas.
 • Dzintaram vairāk interesēja savs spoguļattēls - viņš parasti apgriezās uz sāniem un ilgi varēja sevi vērot. Meitiņa par spoguli interesējas visai maz un īsu brīdi.
 • Dzintars līdz ar pupu mēģināja mutītē iedabūt arī savu pirkstiņu, meitiņa neko tamlīdzīgu tfutfutfu nav mēģinājusi.
 • Dzintars vēl joprojām katrā ēdienreizē tika barots diezgan ilgi. Meitiņa, savukārt, paēd ātri.
Trešā mēneša pēdējā diena

 
 
Viss labs, kas labi beidzas

Šis tas par meitiņas dzīvi.
  Valodiņa. Daudz smaida, arī smejas (tādas īpatnējas skaņas, kā baudpilni vaidi), kad ar viņu darbojas, - kad vingrina, smaida pretī vai saka dažādus patskaņus ("ā", "ū", "ī" utml.). Sevišķi viņu uzjautrina mans "apči!". Pati īpaši daudz "nerunā", vairāk tādas gārdzošanas skaņas no rīkles dziļumiem, kaut kas līdzīgs "ā". Ir arī citādi skaņu sakopojumi, ko grūti pierakstīt.
  Kustības un prasmes. Mazliet it kā stiepj roku uz mantiņu pusi, bet neizteikti. Bieži neapzināti ieķeras lietās un drēbēs, kas sanāk pa ķērienam. Tādējādi bieži ieķeras savā krekliņā vai sedziņā un rauj to uz augšu. Pēta savus kulaciņus, sevišķi kreiso. Mēneša otrā pusē nereti saķer abas rociņas kopā un tā tur. Reizumis pati apveļas no muguras uz kreisā sāna, drīzāk neapzināti. Vienreiz "pieķerta" arī apveļoties uz labā sāna. Reiz naktī, uz sāna guļot, apvēlusies gandrīz uz vēdera un tā gulēja visu nakti. Uz vēdera guļot, labi tur galviņu, reizēm arī atrauj rociņas no pamata. Ne lai kaut ko aizsniegtu, bet vienkārši tāpat. Mēneša sākumā bāza garu mēlīti ārā mutes labajā kaktiņā, tad pārstāja. Pašās mēneša beigās atklāj savu celīti, tur uz tā rociņu. Vanniņā uzvedas mierīgi, šļakstīšanās neizraisa interesi, labāk vēro apkārtni. kāda interesanta bumba!
  Intereses. Mantiņas pagaidām aiztikt it kā negrib, tik vēro ar acīm. Sevišķi patīk kustīgi priekšmeti un dzīvas būtnes. Pie izdevības ļoti pēta mammas seju. Pēta savus kulaciņus, sevišķi kreiso. Patīk tos arī sūkāt. Daudz grib rokās, negrib viena spēlēties.
  Gulēšana. Pasākusi pa dienu ļoti maz gulēt, tāpēc prasa daudz sev veltītas uzmanības. Naktī toties guļ labi. Ja arī ēd, tad paēd un guļ vai vismaz mani netraucē.
  Ēšana. Pupu ēd diezgan bieži (pat vairāk nekā 10x dienā), droši vien tamdēļ, ka daudz ir nomodā un darbojoties nogurst, paliek niķīga, un tad mamma piedāvā pupu. Tā kā izsalkums tomēr nav liels, tad riktīgi paēd 3-4 min. laikā un tad vienkārši kādu laiku sūkā pupu, līdz mamma to atņem.
Daži fakti.

pirmie Jāņi
 • 2 mēn. un 5 dienu vecumā pirmoreiz guļ mežiņā uz zemes (uz autiņa).
 • 2 mēn. un 1 ned. - iekārtoju redeļu gultiņu izklaidēm.
 • 8.jūnijā piesaku bērnudārzam iešanai 2,5g. vecumā. Esam rindā nr.16 - pēdējie, kas reāli varot vēl tikt.
 • 3.mēn. 12.dienā pirmoreiz atslaucu meitiņai pieniņu.
 • 3.mēn. 13d. pirmoreiz paliek mājās kopā ar brāli vectēva uzraudzībā ~4h. Izdzer 50ml atslauktā pieniņa.
 • 3.mēn.~3ned. pirmoreiz mazmeitiņu redz otra vecmamma.
 • 23./24.jūnijs - pirmie Jāņi, brīvā dabā pie ugunskura. Pirmoreiz nakti guļ svešā mājā, svešā gultā - ļoti labi guļ - 9h bez ēšanas!
 • Vairāk nekā mēneša laikā pieņemas svarā 650g un 3cm garumā (kopā 3 mēn. vecumā 5,850kg un 61cm)
   
  Dzīve ar diviem bērniem

 •  

  Dzintara un Juliatas mājas