Juliatas astotais mēnesis.
Sk.arī: 1.mēnesis 2.mēnesis 3.mēnesis 4.mēnesis 5.mēnesis 6.mēnesis 7.mēnesis 9.mēnesis 10.mēnesis 11.mēnesis 12.mēnesis 2.gadiņš
 
Šis tas par meitiņu.
  Ragaviņās, istabas variants
 • Šajā mēnesī Juliata pamazām iemācās brīvāk kustēties četrrāpus esot, celt rociņu, ar to ņemt priekšmetus, spēlēties. Beidzot šī mēneša 8.dienā sper pirmos riktīgos rāpošanas solīšus. Mēģinājumi pirmās rāpošanas nofilmēt lielākoties beidzas nesākušies - fotoaparāts meitiņu interesē vairāk nekā rāpošana. Pēc vairāku dienu maniem nesekmīgiem centieniem, nofilmēt izdodas tētim, taču nofilmēto materiālu no aparāta laukā dabūt izdodas tikai daļēji - kaut kāds "gļuks" gadījies. Laikam "tur, Pirmo reizi uz celīšiem! augšā" ir rīkojums par rāpošanas filmēšanas aizliegumu. Toties rāpo Juliata lēnām un prātīgi, ilgi apmierinoties ar savu istabu un nekur ārpus nedodoties. Tikai pašās mēneša beigās (pēc 20 dienu rāpošanas) beidzot izdomā palūkot vismaz koridorī. Toties viņai jau izdodas uzrāpties uz neliela paaugstinājuma un pārrāpot nelielus šķēršļus.
 • Ap mēneša vidu sāk celties vertikāli tā lēnam un prātīgi uz celīšiem, stingri turoties ar rokām. No mēneša vidus reizumis tādā pozā mēģina iztaisnot kājas, īpaši uz mēneša beigām. Visu laiku cenšas turēties, rokas neatlaiž. O! Atkritumu maiss!
 • Patīk dauzīt priekšmetus vienu pret otru, ar tiem pa klaviatūru, nu galvenais, ka tik skan. čaukstoši maisiņi - sevišķi atkritumu maiss - super izgudrojums! Neviens papīra gabaliņš uz grīdas nepaliek nepamanīts, spēj tik ņemt nost. Vēl Juliatu ārkārtīgi piesaista trauki (rotaļu mašīnas kravas kaste, bļodiņas) ar kastaņiem, čiekuriem - tos joņo izgāzt kolīdz pamana - kā nekā troksnis garantēts. Tas par nelaimi brālim Dzintaram, kurš tos sakrauj iekšā ne jau priekš māsiņas;).
 • Dikti iepatikušās arī rādāmdziesmiņas, skaitāmpantiņi, kad kustina rociņas, kājiņas, sit plaukstiņas - pagaidām gan tikai ar mammas palīdzību.
 • Šajā mēnesī sākam arvien vairāk ēst piebarojumu - pamatā bumbieru-ābolu sulu (līdz 100ml dienā), kartupeļu-ķirbju vai kartupeļu-kāļu/rāceņu biezeni (vidēji līdz ~70ml dienā), putru (~50ml dienā).
 • Šajā mēnesī joprojām nedaudz klepo un ir arī iesnas, sākam lietot pat deguna pilienus, jo dažu nakti pat nogulēt nevar - griežas uz vēdera, bet tā paelpot grūti, mostas augšā. Divas naktis pat ņēmu uz 2h un 5h pie sevis gultā - ko netiku darījusi pat pirmos mēnešus, jo citādi nedabūju nemaz pagulēt. Varbūt tas bija komplektā arī ar zobu nākšanu - šomēnes viens iznāca un vēl pāris varētu būt "padomā".
 • Meitiņai arī iepaticies grauzt gultas maliņu - ja nezinātu, domātu, ka bebri mājās dzīvo.
 • Varbūt dēļ zobiem, varbūt noskatoties no brāļa vai atklājusi pati, bet nu dikti daudz spļaudās un burbuļo. Kad dzer no krūzītes, vispirms izburbuļo laukā un tikai tad padzeras.
 • Šai mēnesī pusdienlaiku nereti guļ pat 3x dienā - no lielajiem kājās celšanās un rāpošanas darbiem laikam ātri nogurst. Liekas, tikko gulēja un jau atkal actiņas berzē.
Astotā mēneša pēdējā diena

Zem krēsla tiku, bet kā tikt ārā?

Nākotnes vīzijas un realitāte
Daži fakti.
 • 8.mēneša 6.dienā pie ķirurga. Joprojām liek pa naktīm valkāt abdukcijas biksītes. Nākamā vizīte - pirms Ziemsvētkiem.
 • 9.dienā pirmoreiz ratos sēdus pozā.
 • 9.-14.diena - esot ratos, kopā ar abiem vecākiem "ķemmē" veikalus, brāli atstājot b/d.
 • 14.dienā apstākļu spiediena rezultātā pups tiek dots augstceltņu ieskautā gandrīz klajā vietā. Nu neviena krūma visā apkārtnē, kur aizslēpties! Ragaviņās kopā ar brāli!
 • 15.diena - vectēvs ar mazmeitu 3h pa māju, kamēr vecāki nopērk jaunus ratus. Vakarā pirmais izbrauciens ar jaunajiem ratiem, tajos tiek pirmoreiz dzīvē izmantota iespēja atrasties pussēdus.
 • 14.,17.diena - pups Dominas "pārtīšanas telpā". Laikam pupošanai šīs telpas (un vispār telpas lielveikalā) nav paredzētas, jo telpā ir tikai pods un pārtinamais galds - variet minēt, uz kā sēdēju, kad baroju ;D.
 • 27.diena - paliek ar brāli un vecomammu 2h, nekādu problēmu.
 • 30.diena - pirmo reizi ragavās (aprīkotās ar veco ratu ekipējumu), brauc kopā ar brāli pa mežu, tur arī nedaudz paguļ.
 • Mēneša un 10 dienu laikā svars pieaudzis par 600g! (Tagad 7,4kg.) Garums +1cm (tagad 68cm).
Pāris salīdzinājumi abiem bērniem -
Juliatai un viņas brālītim Dzintaram.
Vai tiešām apsēdos?
* Dzintars šai laikā jau prata stabili sēdēt; meitiņa tikai vienreiz nejauši nokļuva sēdus un apmulsa.
* Juliata rāpo lēnām un prātīgi, tikai pusmēnesi pēc rāpošanas apgūšanas "izlīda" no istabas palūkoties, kas darās citās telpās. Dzintars gan istabu ātri pārrāpoja un tālāk devās sirojumos, mammas meklējumos. Stāvu! Izdevās!
* Dzintars tūlīt pēc rāpošanas apgūšanas sāka uzreiz celties kājās. Meitiņai raksturīga celšanās vertikāli tikai uz celīšiem - tā riktīgi kājās celties tikai iemēģina, bet arī ļoti lēni un prātīgi, visu laiku vismaz ar vienu roku turoties. Dzintars gan visu darīja ātri un strauji, bieži rokas atlaizdams, krisdams un darīdams galvassāpes mammai. Tādā ziņā Juliata pagaidām raizes nedara.
* Juliatai jau grasās izlīst 4.zobiņš, Dzintaram šai laikā neviena nebija un neviens pat netaisījās sākt līst!
* Kopīgais abiem bērniem - abiem patīk vecāku čības!

 

Dzintara un Juliatas mājas