Juliatas otrais mēnesis.
Sk.arī: 1.mēnesis 3.mēnesis 4.mēnesis 5.mēnesis 6.mēnesis 7.mēnesis 8.mēnesis 9.mēnesis 10.mēnesis 11.mēnesis 12.mēnesis 2.gadiņš
 
Margus un Juliata
Iespējams, viņa domā tā...
 • Forši! Pamperi noņēma! Super! Ā! Au!
 • Tagad ir baigi labi!:) Pupu dabūju. Kakaino pamperi apmainīja, nu sauss un silts. Plikiņa uz galda padzīvojos. Nu paņēma rokās. Super! Hihihi - kāda tumša svītra tur uz griestiem! ;)
 • Kas tas par kulaku te priekšā manām acīm vicinās? Bāc! Pa degunu! Pa vaigu! Brr.. Pag, pamēģināšu trāpīt mutē! Ops! Čmok čmok čmok :)
Interesants gadījums
  Pagalmā lielais brālis Dzintars (2 gadi), kaimiņu meitenīte (2,5 gadi) un ratos guļ 1,5 mēnesi vecā meitiņa Juliata. Te kaimiņu meitene noplūc pieneni un pasniedz to Dzintaram, kurš puķi paņem. Tai brīdī no ratiņu puses atskan interesantas skaņas. Eju skatīties - mazā meitiņa raustās smieklos. ;-)) Laikam jau viņai tā puķes došana dikti smieklīga izlikās.;)
Otrā mēneša pēdējā diena

Šis tas par meitiņas dzīvi.
  Šajā mēnesī, liekas, meitiņa vairāk guļ, apmēram iepazinusi, kur ieradusies, nu var bišķi atpūsties;). Atrakcijas
  Beidzot pievērš uzmanību manai sejai, var kādu laiku to vērot. Joprojām patīk gaismas un kontrasti. Ar acīm seko līdzi kustīgam interesantam priekšmetam.
  Atklāju metodi, kā viegli pagatavot kustīgu rotaļlietu - virs tusēšanas vietas piekārta krāsaina bumba ar tai piesietām lentītēm, vienu no kurām ieliek meitiņas kulaciņā. Tad nu meitiņa kustina rociņu, bumba kustās līdzi un saista meitiņas uzmanību.:)
  Juliata smaida ik pa laikam, arī viesiem:), vairāk gan joprojām smaida "sevī". Reizēm iespiedzas, ja kaut kas ļoti patīk, pati no tā laikam sabīstas;). Mēdz arī "raustīties smieklos" ar tādu dīvainu skaņu.
  Aktīvāk kustina rociņas, reizēm (sev par lielu pārsteigumu) iesitot sev pa seju; naski sūkā savu dūrīti.
  Ārā staigājam vairs ne tik ilgi (1-2h), dažreiz neizejam vispār - laiks sabojājies:(.
  Meitiņa sāk ēst mazliet retāk, bet mazliet ilgāk (līdz 10 min.). Nu viņai var "iebarot" arī tad, kad patiesībā ir jau paēdusi - tad drīzumā pieniņš iztek laukā kā no pilnas krūzes. Pirmajā mēnesī meitiņa bija konsekventa - kad paēdusi, lūpas ciet un pupu iekšā nedabūt, tāpēc arī pieniņš ārā netecēja.
  Atraudziņu praktiski nekad vairs negaidām. Un ja gaidām, tad ļoti reti sagaidām;).
  Mēneša laikā strauji kļūst retāka vēdera izeja. Ja pirmā mēneša laikā - aptuveni pēc katras otrās ēdienreizes, tad otrā mēneša laikā - reizi dienā, tad katru otro dienu un vienreiz pat tikai 4.dienā.
   
  Daži fakti.

 • 2.mēneša 6.dienā pēc skaistām pastaigām ārpus Rīgas pagalam salūza mūsu mašīna, tagad kādu laiku (līdz jaunas nopirkšanai) esam bez sava braucamā:(
 • 6 ned. vecumā pirmo reizi autobusā (ar ratiņiem) un vienlaikus pirmo reizi autobusā es viena ar 2 bērniem
 • pirmās potes - 8 ned.vecumā (pret tuberkolozi un B hepatītu)
 • 3,5 nedēļu laikā 2.mēnesī pieņēmusies par 500g un 3cm (tagad 5,2kg un 58cm)
 • 22.maijā (bez 5 dienām 2 mēneši) brāļa 2 gadu dzimšanas dienas svinības, tur tuss arī ar Juliatas vienaudzi - 5 dienas vecāku puisi vārdā Margus. Raudzībās ierodas daži vēl neredzēti radi un draugi.
Vai režīms?
  Šī mēneša laikā izveidojies pat tāds kā 12h režīms. Protams, mēdz būt novirzes pāris stundu apjomā;), kā arī izņēmumi, bet nu aptuveni t.s. "ievirze" tomēr manāma.. :
 • no 9:00-11:00 (un, attiecīgi, no 21:00-23:00) Atmoda - kad mostas no lielajiem miegiem, ēd, mazliet tusē, mazliet guļ;
 • no 11:00-15:00 (un 23:00-3:00) Tusiņš - aktīvākā diennakts daļa, kad tusē pati, grib arī pa rokām, vēro apkārtni, varbūt pabļaustās, paniķojas (vai vēderiņš sāp?), grib bieži ēst (vai man tā liekas;)) utml.,
 • 15:00-21:00 (un 3:00-9:00) iestājies Lielais Miers, kad guļ vai mierīgi tusē, mani netraucējot, ja nu vienīgi kādu reizi uzēdot, bet arī nav obligāti. Reizēm naktīs tiešām noguļ visas 6h bez ēšanas, rekords ir pat 7h no vietas!
Dzintars 2g. un Juliata 2mēn.
 
Pāris salīdzinājumi abiem bērniem -
Juliatai un viņas brālītim Dzintaram.

 • Dzintars 2.mēnesī jau veidoja skaņas, atceros viņa "au" visās toņkārtās un noskaņās. Juliata lielākoties ir klusētāja, pat raud maz, un tie izklausās drīzāk kā vaidi, dažreiz iespiedzas, bet tādas skaņas neveido.
 • Dzintars, guļot gultiņā uz muguras, cēla galviņu, lai viņu vieglāk izņemt no gultiņas. Meitiņa met vēderu uz augšu, galviņu neceļ - droši vien tāpēc, ka Dzintaram liku zem galvas rociņu, bet meitiņa tik stabili tur galviņu, ka ņemu (ceļu) parasti tikai aiz vēdera.
 • Dzintars jau mēģināja mantiņu aizskart ar rociņu. Meitiņa, šķiet, to pagaidām nevēlas darīt, pietiek, ja vēro ar acīm.
 • Dzintaram bija piena sēnīte mutē, meitiņai, tfutfutfu, nav:)
 • Dzintaram bija ļooti bieža vēdera izeja - daudzreiz dienā, meitiņai - pat ne katru dienu.

 •  

  Dzintara un Juliatas mājas