Juliatas septītais mēnesis.
Sk.arī: 1.mēnesis 2.mēnesis 3.mēnesis 4.mēnesis 5.mēnesis 6.mēnesis 8.mēnesis 9.mēnesis 10.mēnesis 11.mēnesis 12.mēnesis 2.gadiņš
 
Šis tas par meitiņu.
  Rudens lapās
 • 7.mēnesis iezīmējas ar faktu, ka pa dienu vairs nav jāvalkā abdukcijas biksītes, līdz ar to strauji progresē dažādas prasmes - meitiņa iemācās brīvi velties caur abiem sāniem uz vēdera un mēneša otrajā pusē arī no vēdera atpakaļ uz muguras. Parasti, ja grib dabūt kādu mantiņu, tad no muguras aizveļas uz sāna un sniedzas pēc tās; tālāk uz vēdera tikai tad, ja mantiņu citādi neaizsniegt. Un kad mantiņa dabūta, griežas atpakaļ uz muguras, kur mantiņu ērtāk pētīt.
 • Uz vēdera esot izstieptām rokām, papildus pamazām sāk stutēt gaisā arī dibenu, kājas velkot līdz. 6,5 mēn. vecumā beidzot izdodas pašai nostāties četrrāpus. Uz mēneša beigām četrrāpus stājas arvien biežāk, tādā pozā kustina (spirina, rausta) kājas, šūpojas, mēģina kājas arī iztaisnot, rokas nekustina. Tikai pašās mēneša beigās mēģina pacelt arī vienu roku.
  Skatīt bilžu sēriju.
 • Pārvietojas ar tādām pusvelšanām (no muguras uz sāna); "staigājot" ar rokām uz riņķi, kājām un vēderam esot pie grīdas, kā arī "tauriņstilā";) - Caps! Dabūju! uzraujot gaisā dibenu, nostājas četrrāpus un tad sašļūk uz grīdas, izstiepjot rokas uz priekšu.
 • Mēneša beigās sāk likt rokas uz augstākām virsmām - uz kastes utml. Ar kājām patīk spārdīt gultu no apakšas, atsperties.
 • Vannā sākusi ļoti aktīvi darboties, šļakstoties tā, ka mamma arī visa slapja.
 • Ar mantiņām runājas, bet vienkāršā valodā;) - "dadada", "ata". Runā arī ļoti smalkā balstiņā un čukstus, arī spiedz. Kuru burtu spiest?
 • Mantiņas patīk dauzīt vienu pret otru, pret grīdu, pret galdu. Tāpat ar roku dauza pret virsmu un klausās. Veca klaviatūra (jo pie datora esošo neļauj..) joprojām ir ļoti iecienīta rotaļlieta.
 • Šajā mēnesī pamazām sākam piebarošanu ar bumbieru suliņu. Dodu sākumā ar karotīti, tad atklāju labu mazītiņu "krūzīti" - brāļa klepussīrupam pievienoto mērtrauciņu pudelītes vāciņa izmēros. Vēlāk bumbieru suliņai pievienojas burkānu suliņa, bet no tās paliek akmenscieta vēdera izeja, tāpēc burkānus izslēdzam. Vēl iemēģinām (nogaršojam, bet ne pastāvīgi lietojam) nektarīnu, ābolu, ķirbi, kāli, kartupeli, auzu putru.
  Skatīt, kā Dzintars baroja māsiņu.
 • Šajā mēnesī arī nedaudz klepo un ik pa laikam nelielas iesnas.
Septītā mēneša pēdējā diena

 

 
Viena traka nakts ar diviem (3./4.okt.).

Kamēr zeme vēl nav auksta un slapja
Daži fakti.
 • 7.mēneša 2.dienā pie pediatres ikmēneša apskate, pirmā kompleksā (t.s. "trīsmēnešu", bet mums tikai vēlāk) pote - bez īpašām problēmām.
 • 3.dienā kopā ar brāli paliek 4h tikai ar vecotēvu. Atstāto atslaukto pieniņu izbrāķē - neēd ne no pudelītes, ne no mazā mērtrauciņa, no kura mēdz dzert suliņu. [Vismaz brālis to pieniņu vēlāk izdzēra:)] Bijusi diezgan nemierīga un raudulīga, tomēr vecākiem ierodoties bija dzirdams klusums, neraudāja.
 • 8.dienā pirmoreiz pašai izdodas nospiest lampas slēdzi, esot uz pārtinamā galdiņa.
 • 15.dienā pēc kārtīgas nakts izbrēkšanās ar ziepītes, vingrojumu un masāžas palīdzību dzenot laukā cietu kaku, vēlāk noguļ ciešā miegā bez ēšanas 7h (no 4:00 līdz 11:00). Segas, pakaviņs.. tā visa gultā par daudz!
 • 23.dienā uz vienu dienu temp. 38,10C.
 • 28.dienā pirmoreiz lielajā vannā.
 • 30.dienā pie pediatres ikmēneša apskate.
 • Mēneša laikā svars pieaudzis par ~100g (6,8kg). Garums +2cm (tagad 67cm).
Pāris salīdzinājumi abiem bērniem -
Juliatai un viņas brālītim Dzintaram.

* Beidzot atklāju kaut ko arī kopīgu abiem bērniem;) - kad abi iemācījās stāvēt četrrāpus, pirms sākt rāpot, abi iemēģināja kājas iztaisnot un iemācīties rāpot vispirms ar iztaisnotām kājām. Tomēr tas neizdevās;).
* Dzintars šai laikā jau cēlās pussēdus; meitiņa ir tikai mēģinājusi bišķi ar roku atpiežoties pacelties, bet ne daudz.
* Dzintars lika mantiņas uz kājiņām, ar kājām darbojās gandrīz kā ar rokām. Meitiņa ne.
* Dzintars mācēja sist plaukstas, Juliata pagaidām nemāk. Tā tik bija izkraušana!
* Juliata iemācījusies pārvietoties uz priekšu ar līšanu, ar rokām pievelkoties. Dzintaram pārvietošanās galvenokārt notika ar velšanās palīdzību.
* Juliata joprojām labprāt spēlējas uz vēdera, Dzintars no tā izvairījās kā vien varēja.

 

Dzintara un Juliatas mājas