DZIEDAVA.lv

Dabas vērojumi: stāstījumi un foto Latvijas Daba: foto un apraksti Latvijas Daba: foto un apraksti Ceļojumu apraksti un foto Pārdomas jeb situāciju analīze Mūzika manā dzīvē Domas bez apdomas CV, biogrāfija, bildes Paldies jums visiem!:) Citāti no grāmatām Manu bērnu dienasgrāmatas Suņu kolekcijas Dziedava.lv

Mūzika manā dzīvē

Baložu Pilni Pagalmi "Divreiz Izstāstītie Stāsti", 2011


Jaunais albums ir tik ļoti izdevies, ka nevaru palikt par to neuzrakstījusi. Kaut tikko izdots (16.12.2011. bija lielisks atklāšanas koncerts), tas jau daudzreiz noklausīts un dziļi iekritis manā sirdī.

Šajā albumā nav izteiktu hitu un "pārējo dziesmu". Varbūt tieši tāpēc, ka albums tapis ilgi - 5 gadus, dažādos sastāvos, - tajā ir tikai izcilas dziesmas, tikai pašas labākās. Dziesmas ir emocionāli ļoti piesātinātas. Katrā ir kāds izcili lipīgs, sirdi aizkustinošs un daiļskanīgs fragments, tai pašā laikā cituviet dziesmā esot arī nemierpilnam haosam, vieglāk vai grūtāk uztveramām ritmu maiņām. Tieši tā dažādība vienas dziesmas ietvaros ir ļoti saistoša un vilina klausīties atkal un atkal, neapnīkstot.

Vienīgi laikam RadioTVdžingls ir viendabīgi ritmiska no viena gala līdz otram - visnotaļ lipīga dziesmiņa un kā tāda viena arī ļoti labi iekļaujas kopējā albumā. Un vēl 111006 (oktobris) kā vienīgā lēnā dziesma "it kā vienā reizē būtu viss uzrakstīts".

Ļoti jauks ir arī daudzveidīgais instrumentālais pavadījums, ļoti trāpīgs un niansēts, kas lieliski papildina visas dziesmas.

Patiesībā rets vai pat unikāls gadījums, kad albumā, klausoties gandrīz jebkuru dziesmu, klausīšanās laikā šķiet, ka šī varētu būt pati labākā albuma dziesma. Klausoties nākamo, jau nākamā šķiet labākā. Bet dziesmu ta ir veselas 15! Katru gribas atkārtot un vienlaikus klausīties arī pārējās.

Ejot pa veikalu un klausoties tur skanošajā ārkārtīgi neizteiksmīgajā mūzikā, iedomājos, kā būtu, ja veikalā skanētu BPP jaunais albums. Sapratu, ka nekas tur nesanāktu.

Piemēram, iztēlojieties veikala atmosfēru, kurā skanētu teksti, piem., izmisīgā tonī nodziedāti

"Šie apavi / Spiež kājas / Un es nevaru tos / NOVILKT
Vispār jau kaut kas tajā visā nav normāls"
vai
"Es biju nobijies. Saproti! Nobijies. Vienkārši no, bi, jies."
vai
"Biju domājis, ka būs labi / Nemaz nav labi!"

Kaut gan dažu fragmentu varētu atskaņot arī baznīcā

"Esi man. Lūdzu, Esi man / žēlīgs"

un tas būtu no sirds patiesi.

Jāteic, albums pamatīgi izsita mani no ikdienas ritma, gribējās klausīties vēl un vēl un iedziļinoties, nevis fonā. Un uz austiņām lielā skaļumā, lai var saklausīt visas nianses spēlējumā un dziedājumā.

Tās nav kādas saldsērīgas dziesmiņas, diezgan sāpīga izklausās tā nonākšana līdz skaistajam, bet jo vērtīgāks tas izrādās.

"Dāvātie mirkļi
un dzīve ir mirklis
TAVA klātbūtne
ir brīnišķīgs vēstījums"

Ja salīdzina BPP vecos albumus ar jauno - tos īsti nevar salīdzināt. Vienkārša sirsnība un sirdi plosošs nemiers, kas meklē gaismu. Pēdējais šobrīd daudz vairāk atbilst manam iekšējam dvēseles stāvoklim, tāpēc šobrīd man gribas tieši to. Cik dīvaini! BPP albumi vienmēr nākuši īstajā laikā un tieši tādi, kā priekš manis!

"Mani šausmina šausmekļi
Mani tracina tracekļi
Es zinu, KAS ir laikā un
ārpus tā !!!"

Bet ja tomēr tomēr mēģinu noteikt vislabāko no labākajām dziesmām, tad "Godīgā pirmdiena" ir ļoti spēcīga; "Tava klātbūtne" bungas izcilas, nobeigums fantastisks; "Mans lepnums" ar interesantu ritmu, būtiski papildinot dziedājumu; Romantisko filmu vakari ..

Nē, man nekas labāks kā pārskaitīt albuma dziesmas nesanāks.

"Te
Tu jau zini
Tas ir tepat
Te!

P.S. Manam dēlam patika dziesmas "Neatnākušie" nobeigums un viņš ļoti nopriecājās, ka pie dziesmu tekstiem bija arī pati pēdējā rindiņa "bibapa lula! ..." - varēs dziedāt līdzi :)

Julita, 19.12.2011.

P.S. Albumu var noklausīties te: balozupilnipagalmi.bandcamp.com

(c) Julita, 2008.- 2022.    

dziedava.lv DZIEDAVA.lv