DZIEDAVA.lv

Dabas vērojumi: stāstījumi un foto Latvijas Daba: foto un apraksti Latvijas Daba: foto un apraksti Ceļojumu apraksti un foto Pārdomas jeb situāciju analīze Mūzika manā dzīvē Domas bez apdomas CV, biogrāfija, bildes Paldies jums visiem!:) Citāti no grāmatām Manu bērnu dienasgrāmatas Suņu kolekcijas Dziedava.lv

Latvijas Daba

Ceļojumi

 
   
Ievadi >2 simbolus. Vārdus atdali ar tukšumu. Meklējot arī vārda vidū, priekšā liec %. Piem., zied %ava .
Precīzu vārdkopu meklēšanai lieto pēdiņas. Piem., "Misas dižpriede"

2008.g. 21.jūlijs, Bigauņciems-Ragaciems - putnu vērotāju paradīze

21.07.08. devāmies no Slokas uz Ragaciemu. Ja neskaita jūraskraukļu rindu, pirmie vērojamie putni bija starp Jaunķemeriem un Bigauņciemu - gulbju ģimene ar 2 jaunajiem, no kuriem viens te arī pozē.
Gulbji Gulbji
Siliņupes ieteka jūrā Siliņupes ieteka jūrā starp Bigauņciemu un Lapmežciemu bija patiešām skaista. Siliņupē redzējām arī daudzas pīles ar pīlēniem.
Putnu bariņu jūras malā sastapām Lapmežciemā. Tur redzējām arī 2 līkšņibīšus, no kuriem viens attēlā. Līkšņibītis
Lapmežciema putni Te nav divas mammas ar saviem bērniem, kā varbūt pirmā brīdī izskatās. Pa kreisi lielais putns ir [visticamāk] nepieauguša sudrabkaija ar dižpīļu mazuļiem, bet labajā pusē - pieaugšā dižpīle un pieaugušais lielais ķīris.
Fotogrāfs pamanīts, dots starts, un pīlēni klupdami krisdami metas jūrā bēgt.
Melnspārnu kaija pa kreisi un sudrabkaija pa labi. Pie sudrabkaijas droši vien viņas mazulis - tik bezpalīdzīgi pīkstošs par spīti lielajiem izmēriem.
Pie Lapmežciema jūrā ietek Starpiņupīte. Šī vieta ir īstena putnu vērotāju paradīze. Arī pa upi peld vairāki putni, bet lielais vairums ir pie jūras.
Putni pretim Starpiņupītes ietekai jūrā Tieši pretī ietekai Starpiņupītes jūrā uz sēkļa ir gan dažādas kaijas, gan zīriņi, gan vairākas dižpīļu ģimenes ar mazuļiem. Var sēdēt jūras malā un mierīgi vērot upes zīriņu dzīvi.
Aiz Starpiņupītes tālāk pie Ragaciema bija vēl viens pagarš sēklis, uz kura bija daudz putnu - kaijas, lielie ķīri, upes zīriņi un pat pāris sarkanās puskuitalas, kuras bija viegli pamanīt, kad visi putni cēlās spārnos - puskuitalas bēgt nesteidzās.
Ragaciema pludmale bija mierīga un skaista. Ragaciema pludmale

Aprakstu veidoja Julita.


Komentāri:
Par šo tēmu vēl nav saņemti komentāri.


Spama dēļ ziņojumi, kas ietver pilnus linkus, netiek pieņemti.
Vēlies komentēt?
Vārds / segvārds:
Komentārs par šo tēmu:

 

(c) Julita, 2008.- 2024.    

dziedava.lv DZIEDAVA.lv