DZIEDAVA.lv

Dabas vērojumi: stāstījumi un foto Latvijas Daba: foto un apraksti Latvijas Daba: foto un apraksti Ceļojumu apraksti un foto Pārdomas jeb situāciju analīze Mūzika manā dzīvē Domas bez apdomas CV, biogrāfija, bildes Paldies jums visiem!:) Citāti no grāmatām Manu bērnu dienasgrāmatas Suņu kolekcijas Dziedava.lv

Paldies

Mūziķiem

Mūzikai manā dzīvē ir bijusi un ir visai liela nozīme. Ir brīži, kad dzird tikai mūziku, un ir brīži, kad pēkšņi ievēro tos cilvēkus, kas rada mūziku. Mūziķi man vienmēr šķituši kaut kas no pārdabīgās pasaules - jo kā tā iespējams vienkārši ņemt un sarakstīt fantastisku dziesmu! :)
Te es minēšu tos cilvēkus, ko esmu ievērojusi, viņiem esot mūziķiem, bet kas man šķituši interesanti arī kā cilvēki, un tāpēc gribas pateikties ne tik vien viņu radītajai mūzikai, bet arī viņiem pašiem.
Vispār lielākoties mūziku es klausos tikai kā mūziku, un neiedziļinos, kas to ir sacerējuši, bieži nezinu pat grupu nosaukumus, nerunājot par skaņdarbu nosaukumiem, tāpēc arī pateicību saraksts nebūs garš, tomēr līdz ar to jo īpašāks. :)
  • Uģis Roze - bērnībā šķita fantastisks cilvēks, kas tiešām dzied no sirds, nevis tikai atspēlē "uzdoto". Aizkustināja līdz sirds dziļumiem.
  • Mārtiņš Brauns - reiz skolas laikā, gatavojoties mūsu korim uz skati, M.Brauns bija ieradies parādīt, kā jādzied dziesma "Saule, Pērkons, Daugava", un tas, KĀ viņš to nodemonstrēja, toreiz satrieca mani līdz sirds dziļumiem, ka var TĀ dziedāt, visu dvēseli izkliegt, klavieres dauzīt. Ar to pietika, lai atcerētos M.Braunu mūžu mūžos. :)
  • Nils Īle - vienmēr fascinē viņa aizrautība, kā viņš spēlē savas kongas un visus citus instrumentus, dzīvesspars vienkārši kūsā, un kā var neaizraut arī klausītājus!
  • Uldis Gedra, Māris Šverns - "Baložu Pilni Pagalmi", mūzika, kas ir tik sirsnīga, ka neviļus liek domāt arī par cilvēkiem, kas to spējuši radīt. :)
  • Ivars Blūms, Helēna Kozlova - "Skumju Akmeņi". Cilvēki, kas ir ļoti spēcīgas personības katrs par sevi, un tāpēc kopā rada divtik spēcīgu mūziku, tomēr diemžēl komplektā arī spēcīgus savstarpējus konfliktus. Jebkurā gadījumā interesanti arī kā cilvēki, ne vien kā mūziķi. :)
  • Kaspars Čakste, Jana Čakste - "Crowd". Cilvēki, kas aizkustina līdz sirds dziļumiem ar savu aizrautību, sevis atdošanu mūzikai pilnībā. Apbrīnojami cilvēki.:)
  • Edgars Šubrovskis - kopš redzēju viņu Pulkvedī solo uzstāšanās laikā, viņš kļuva par manu mūžīgo vērtību ne vien kā mūziķis, bet arī kā spēcīga, interesanta, aizraujoša personība. :)
  • Imants Daksis - arī cilvēks, kas spēj sevi visu izlikt mūzikā tā, ka, viens spēlējot, spēj piepildīt visu zāli, it kā orķestris būtu pavadījumā. Arī tekstu dziļums un vienreizība atklāj Imantā spēcīgo, interesanto personību.

(c) Julita, 2008.- 2023.    

dziedava.lv DZIEDAVA.lv