DZIEDAVA.lv

Dabas vērojumi: stāstījumi un foto Latvijas Daba: foto un apraksti Latvijas Daba: foto un apraksti Ceļojumu apraksti un foto Pārdomas jeb situāciju analīze Mūzika manā dzīvē Domas bez apdomas CV, biogrāfija, bildes Paldies jums visiem!:) Citāti no grāmatām Manu bērnu dienasgrāmatas Suņu kolekcijas Dziedava.lv

Latvijas Daba un kultūrvēsture

 
   
Ievadi >2 simbolus. Vārdus atdali ar tukšumu. Meklējot arī vārda vidū, priekšā liec %. Piem., zied %ava .
Precīzu vārdkopu meklēšanai lieto pēdiņas. Piem., "Misas dižpriede"
Konkrēti objekti > Dabas takas > Baskāju taka
Latvijā veidotās dabas un izziņas takas, atrakciju vietas dabā.:
 Izvēlēties pēc nosaukuma:
Kura Latvijas daļa:
Novads / Rīgas daļa:
Atrašanās vieta:

   
  • Pilnais saraksts fotografētajiem objektiem , sakārtots pa novadiem, vietām.
  • Dabas takas. Baskāju taka

    Skatāms daba.dziedava.lv sadaļās : Smārdes pagasts (Engures novads, Zemgale)

    Balticmaps.eu: (458402, 6316511)


    Saistītie objekti: Āmarnieku goba, Slocene

    Tā nav parasta taka, tas ir veselības rituāls, kas smalki izstrādāts pa posmiem, ņemot vērā iedarbību caur pēdām uz visām septiņām čakrām. Takas sākumā ir paskaidrojums, ko dod piedzīvojums pēdām. Pa taku drīkst iet tikai basām kājām. Apavus var atstāt īpaši ierīkotā vietā vai nest līdzi. Pie ieejas uz rokas tiek uzspiests zīmodziņš, ka ir samaksāts. Tad var iet cauri dekoratīvai pēdai uz taku.
    Seko spoguļu eja, kur var sevi redzēt nestandarta skatījumā.
    Sākumā ir norāde par čakrām kopumā, tālāk tādas norādes seko pēc kārtas pa posmiem, sākot ar pirmo čakru, beidzot ar septīto.
    Takā ir iestrādātas pēdas, kas norāda virzienu, kur jāiet. Tad ir jābūt tikai gribasspēkam un iet. Seko uzmundrinājuma uzraksti: uzdrīkstos, daru, varu u.c.! Ejot pa šķembu, oļu, čiekuru, grants, akmeņu, māla lodīšu, pat stikla u.c. takām, kāju pēdas tiek pamatīgi durstītas, spaidītas, bakstītas tā, ka to izjūt caur visu ķermeni līdz pat galvai. Ir labi tas, ka pēc durstīgiem posmiem seko nomierinošās, atslābinošās, atvēsinošās vai siltinošas ejas – smiltis, kūdra, gludi baļķi, celmi utt. Bet īpašu veldzējumu dod pelēko mālu – dubļu iziešana jau pēc pagara noieta posma. Arī kāju noskalošana ...

    Tā nav parasta taka, tas ir veselības rituāls, kas smalki izstrādāts pa posmiem, ņemot vērā iedarbību caur pēdām uz visām septiņām čakrām.

    Takas sākumā ir paskaidrojums, ko dod piedzīvojums pēdām. Pa taku drīkst iet tikai basām kājām. Apavus var atstāt īpaši ierīkotā vietā vai nest līdzi. Pie ieejas uz rokas tiek uzspiests zīmodziņš, ka ir samaksāts. Tad var iet cauri dekoratīvai pēdai uz taku.
    Seko spoguļu eja, kur var sevi redzēt nestandarta skatījumā.
    Sākumā ir norāde par čakrām kopumā, tālāk tādas norādes seko pēc kārtas pa posmiem, sākot ar pirmo čakru, beidzot ar septīto.
    Takā ir iestrādātas pēdas, kas norāda virzienu, kur jāiet. Tad ir jābūt tikai gribasspēkam un iet. Seko uzmundrinājuma uzraksti: uzdrīkstos, daru, varu u.c.!

    Ejot pa šķembu, oļu, čiekuru, grants, akmeņu, māla lodīšu, pat stikla u.c. takām, kāju pēdas tiek pamatīgi durstītas, spaidītas, bakstītas tā, ka to izjūt caur visu ķermeni līdz pat galvai. Ir labi tas, ka pēc durstīgiem posmiem seko nomierinošās, atslābinošās, atvēsinošās vai siltinošas ejas – smiltis, kūdra, gludi baļķi, celmi utt. Bet īpašu veldzējumu dod pelēko mālu – dubļu iziešana jau pēc pagara noieta posma. Arī kāju noskalošana speciāli ierīkotajās vannās notiek nemanāmi, automātiski, ka upē jau brienam ar tīrām kājām.
    Ir vairāki posmi līdzsvara attīstīšanai – gan ejot pa guļus vai stāvus novietotiem baļķiem, celmiem, metāla caurulei, šūpojošiem baļķiem utt.
    Atsevišķs posms ir sportiskajiem, kur pa stabiem jāuzkāpj kalnā un jānokāpj lejā.

    Ejot pa taku, var priecāties par skaisto dabu – mežu, pat dižkokiem – gobām, dabisko upes tecējumu ar pāri pārkritušiem kokiem. Var iepazīt vai nostiprināt prasmes pazīt koku pēc tā stumbra, dažādas zāļu tējas.
    Ir iekārtota vieta, kur cilvēki tiek aicināti šķirot atkritumus, norādīts, cik ilgā laikā kādi atkritumi sadalās vai vispār nesadalās.

    Par to, ka taka ir ļoti iecienīta, liecina daudzie dažāda vecuma (sākot no maziem bērniem līdz pensionāriem) apmeklētāji. Pat no Lietuvas atbraukuši vairāki tūristu autobusi.
    Ejot grupā, tomēr ir jārespektē kaimiņi, lai viņus netraucētu, neaizkavētu. Ja taku iziet ģimene vai daži draugi, ir iespēja vairāk pavērot apkārtni, pakavēties vietās, kas īpaši uzrunā.

    Izejot labirintu, ir iespēja tā vidū apsēsties uz akmens, atpūsties, meditēt..., tad doties atpakaļ.
    Izrādās, ka pa stikliem nemaz nav neiespējami staigāt, ja tie novietoti ar asumiem uz leju.
    Kad liekas, ka visi grūtākie asumi garām, priekšā ir no šīfera gabaliem veidota taka, kas nemaz nav viegli ejama.
    Visgrūtāk izejamās izrādījās pēdas, kur trijstūrveida stikla gabaliņi izvietoti skaistā gliemeža rakstā, bet ar asumiem uz augšu! Tikai retais bija spējīgs noiet pa visām pēdām. Es uzkāpu tikai uz trim.

    Atlika vēl iziet caur rožu pēdām kā balvai, ka tik tālu tikuši, uzkāpt kalnā, pāriet dzirnakmeņiem un vari ieskatīties spogulī un redzēt, kas gādājis par tavu labsajūtu.

    Galvenais, ka, izejot taku, iedarbība bija tik jūtama, ka cēla spārnos, pazuda visas sliktās domas, kājas kļuva siltas un patīkama durstīguma sajūta saglabājās ilgu laiku, uzlabojās asinsrite, iestājās miera sajūta. Kaut arī taka gandrīz 3 km gara, fizisku nogurumu nevarēja just.
    Var pārliecināties, kādā fiziskā formā esi, un labs noskaņojums ir garantēts! Vēl pluss, ja kādu posmu nevar kaut kādu iemeslu dēļ iziet, var jau tam blakus noiet.

    Nav ieteicams uz taku doties slapjā laikā vai tikko pēc lietus, kad baļķi, oļi, dēļi u.c. vēl nav nožuvuši un ir slideni, jo var krist un savainoties.


    Aprakstu veidoja takas apmeklētāja Listra, 2018.



    Visi foto (10)
    All Photos

    vērtētākos augstāk


    jaunākos augstāk

    Vasara (10)
    Summer


    jūn


    Atlasīto attēlu skaits: 10. Uzklikšķini bildei, ko gribi redzēt pilnā izmērā.
    Uzklikšķinot uz fotogrāfijas, iegūsi arī papildus informāciju par tajā redzamo.

    Skatīties slīdrādi / Komentēt attēlus.
    Ja vēlies atzīmēt īpaši tīkamos attēlus, ieliec ķeksīti pie attiecīgām bildēm un lapas apakšā spied pogu "Saglabāt vērtējumu".

    Foto: Juris Strazdiņš


    Visgrūtākais posms Baskāju takā - iziet pa pēdām ar stikla gabaliņiem, kam asumi uz augšu, 2018.
    Komentēt (0)

    Foto: Juris Strazdiņš


    Bridiens pa upi Baskāju takas ietvaros, 2018.
    Komentēt (0)

    Foto: Juris Strazdiņš


    Baskāju takas posms sportiskajiem, 2018.
    Komentēt (0)

    Foto: Lidija Strazdiņa


    Iešana cauri rožu pēdām - balva par to, ka tik tālu jau tikts, 2018.
    Komentēt (0)

    Foto: Juris Strazdiņš


    Baskāju takas sākums, 2018.
    Komentēt (0)

    Foto: Juris Strazdiņš


    Baskāju takā ir posmi līdzsvara trenēšanai, 2018.
    Komentēt (0)

    Foto: Juris Strazdiņš


    Baskāju takas posms pēdu stimulēšanai, 2018.
    Komentēt (0)

    Foto: Juris Strazdiņš


    Vanniņas kāju skalošanai pēc pelēko mālu - dubļu vannas posma Baskāju takā, 2018.
    Komentēt (0)

    Foto: Juris Strazdiņš


    Diža goba Baskāju takas malā pie Slocenes, 2018.
    Komentēt (0)

    Foto: Juris Strazdiņš


    Baskāju taka ir kupli apmeklēta, 2018.
    Komentēt (0)

    Vērtējums ietekmē attēla atrašanos lapā (ja neskata atsevišķu gadalaiku!) - vairāk novērtētie - augstāk.



    Izmantojot dziedava.lv lapās atrodamās dabas fotogrāfijas, ja tas netiek darīts kāda apmaksāta darba ietvaros (piemēram, skolēnu projektos, personīgajās mājaslapās, kas nav ar komerciālu mērķi), obligāti norādiet fotogrāfijas autoru un atsauci uz
    daba.dziedava.lv.
    Ja fotogrāfijas vai informācija no dziedava.lv lapām nepieciešama darba veikšanai, par kuru tiek maksāts, izmantošanu obligāti jāsaskaņo. Rakstiet: julita at dziedava punkts lv.

    (c) Julita, 2008.- 2024.    

    dziedava.lv DZIEDAVA.lv