[ 1g. 9 mēn.; 3g. 7 mēn.]

* 3.janvāris. Man bērni visiem augļiem un dārzeņiem liek veto, vai svaigi, vai nesvaigi. Man te liekas lielākā problēma, veselībai jau vajag tos svaigos auglīšus un dārzeņus. Ne mandarīnam, ne apelsīnam virsū neskatās. Labi, ka meitiņai vēl varu iebarot svaigi spiestu sulu (kivi, apelsīns, hurma - viss tas, ko būtu jāēd svaigu visu, nevis tikai sulu, bet nesulas veidā - nepakam!), puikam arī sulas malku vairs varu iedabūt tikai apmaiņā pret datorlaiku.
 
* 23.janvāris. Gandrīz katru dienu mums notiek svaigas sulas spiešana.
Attiecībā uz sulu spiešanu ir vairāki pozitīvi punkti:
 • bērni kaut malku padzer (retu reizi vairāk par 1/4 krūzes)
 • man pašai garšo
 • pirms sulas spiešanas pagrauž kādu svaigu dārzeni / augli
 • ļauju bērniem pašiem spiest. Dzintars jau ar visu pats tiek galā, Juliatai aparāts jāieslēdz, tālāk ielikt un izspiest viņa prot pati. Bērniem liels prieks strādāt.
 • ļauju bērniem spēlēties ar biezumiem, tiek celtas mājas, mašīnas, ceptas pankūkas
 • taisām reālu mīklu, ļaujot bērniem maisīt, pārsist olu, sakult, pieliet utml.
 • lejam eļļu pannā, liekam mīklu iekšā (to, protams, stingrā uzraudzībā)
 • un tikai kā pēdējais punkts ir reālās izceptās pankūkas - bērniem tas process saista daudz vairāk nekā pankūku ēšana (un sulas dzeršana).
  * Kad bija rudens, spiedām ābolus, bumbierus, - tagad tas vairs nav tik aktuāli. No augļiem man pašai labi patīk kokteilis no visādiem augļiem - hurma, kivi, apelsīns, āboli, - bet tā kā bērni daudz nedzer, tad vairs nespiežu - pati varu labi ēst arī svaigus nespiestus augļus.
  * Mūsu pamatdzēriens ir burkānu sula. Tai klāt liekam arī ķirbi, kādu kartupeli, reizēm rāceni/kāli (jāskatās, lai nav rūgts un nesabojā visu garšu).
  * Ar pankūkām esmu visādi mocījusies, jo sausie biezumi par daudz labprāt uzsūc eļļu un pankūkas kļūst negaršīgi eļļainas.
  * Labākās pankūkas pēc svaigākajiem pētījumiem dod šāda pankūku recepte - 1 glāze miltu, 1 glāze (var vairāk) ūdens, 1-2 olas. Tikai miltu glāzes vietā ir milti + biezumi. Šodien ņēmu pusi miltu, pusi biezumu. Bij labi. Šķidrumam var ņemt arī kefīru. Nu tur jāeksperimentē pašam.
  * Veselīgākai ēšanai biezumus var sajaukt ar kefīru, pielikt zaļumus un ēst tāpat, bet bērniem tas ar ne īpaši. Vairāk apēd, kad spēlējas ar biezumiem.
  * Darbā kolēģe bij sataisījusi fantastiskas saldās pankūkas no āboliem un ķirbja, pievienojot miltus, olas, rozīnes, kanēli, cukuru utml. Bet precīzu recepti viņa nezināja, jo taisīja pēc izjūtas. Tas gan nebija no biezumiem vien, bet no "pilna sastāva". Ja ņem tikai biezumus, tad klāt jāliek kāds šķidrums - ūdens, kefīrs. Vienreiz taisīju arī pati no biezumiem - sanāca labi, tikai kopā neturējās - kā saldais biezenis.