Salīdzinot ar laiku tikko pēc dzemdībām, ir mainījušās pastaigu iespējas un iemaņas, ja tā var teikt.

    *) Pārvietošanās kājām. Kopā ar lielāko bērnu 4 mēnešu laikā (1g.10mēn. līdz 2g.2mēn.) kājām izdodas pārvietoties divreiz ātrāk nekā sākumā. Ceļš, kas sākumā prasīja 1h, tagad aizņem tikai 30 min.
    *) Pārvietošanās ratos. Sākumā, kad lielākais bērns nogura, mēģinājām viņu likt uz roktura (to varēja realizēt tikai tētis) vai sēdinājām ratu priekšā - tad nepieciešami bija 2 pieaugušie - kas ratus stumj, un kas pietur Dzintaru, lai nenoveļas pie asākām ratu kustībām. Vistrakākais bija tad, kad Dzintars tādā pozā aizmiga - gāzelējās uz visām pusēm, bija grūti noturēt, lai nenokrīt no ratiem vai neuzveļas māsiņai. Kādu reizi pat ļāvām Dzintaram gulēt ratos, māsiņu nesot rokās.
    Tad Cālī izlasīju ģeniālu ieteikumu - vecāko bērnu sēdināt uz ratu jumtiņa! Mums sanāk tā, ka uzsēdinot jumtiņš ieliecas, tā puikam sanāk pat atzveltne. Un ratu rokturis sanāk arī viņam rokturis (sēž ar skatu pret ratu stūmēju). Tik vien tā stieplīte, uz kuras balstās sēdēšana, turas tikai uz 2 skrūvēm, kas no svara var izlīst laukā. Bet tā ir gadījies tikai 2 reizes (paši bijām vainīgi, ka nepieskrūvējām kārtīgi) un visai veiksmīgi. Šādā pozā puika var arī gulēt. Galva gan kūļājas, bet puika sēž stabili, un tādus ratus - ar diviem guļošiem bērniem - var diezgan mierīgi stumt arī viens cilvēks.
    *) Meitiņa sev pieprasa vairāk uzmanības nekā sākumā. Pirmajā mēnesī meitiņa mierīgi gulēja arī stāvošos ratos (arī, ja nomodā), tagad stāvošos ātrāk atmostas, arī braucošos ne vienmēr mierīgi guļ - grib lai ar viņu parunātos, paspēlētos, paņemtu rokās, parādītu apkārtni.
    Trijatā
    *) Ēšana. Ar meitiņas barošanu parasti nav problēmu - pastaigu vietās, mežā, rotaļlaukumos var mierīgi iedot pupu. Puikam līdzi ņemam putru burciņā. Grūtākais ir tad, kad abi grib ēst vienlaikus. Tad sanāk meitiņu pupot, turot uz vienas rokas, un ar otru roku barot puiku.
    *) Pavisam jautri ir iepirkties lielveikalos vai tirgū - mēģināt vienlaikus koncentrēties uz preces izvēli vai maksājumu, iespējami ilgi nestāvot uz vietas (lai nepamostas meitiņa vai, ja viņa nomodā, lai viņai nepaliek garlaicīgi un nesāk kunkstēt), gan vaktējot puiku, kurš tai laikā apskraida tuvāko un tālāko apkārtni, ir arī ievērojis, ka var preču rindas apskriet apkārt un nonākt "izejas pozīcijā", vecākiem uz kādu brīdi pazūdot no redzesloka.

    Kopumā ņemot, pārvietoties ir vieglāk un ātrāk, bet uz vietas tusēt var būt fiziski pagrūti - jāmēģina izklaidēt gan lielais apkārtskraidītājs, gan mazā rokāstusētāja vienlaikus.