[-> 3g. 2 mēn.]  [-> 3 mēn.]  [-> 4 mēn.]  [-> 5 mēn.]  [-> 6 mēn.]

[3g. - 3g. 1 mēn.]

* 29.maijs. Dzintara dzimšanas dienas svinības otrā dienā pēc astmas lēkmes kulminācijas.
 
* Daudz spēlē slimnīcas - brauc, ārstē, klausās ar klausuli.
 
* Ļoti grib spēlēties smiltiņās.
 
* 3 gadu vecumā uzdāvināja lego mašīnu no daudzām sīkām detaļām - 64 gabaliem, uz vāka rakstīts - paredzēts no 4 gadiem. Likās jau daudz par agru, lai riktīgo modeli spētu salikt, bet likt viņam patika nu ļoti. Lai arī attiecīgais modelis nav salikts ne reizi (un arī nebūs, jo gabaliņi zūd kā melnā cauruma tuvumā..), tomēr visvisādas mašīnas ir saliktas.
 
[3g. 1 mēn. - 3g. 2 mēn.]

* Bez aktuālā "katatāds?" (kas tas tāds?) parādījies "kato nopika?" vai "ka to udāvināja?" - kas to nopirka vai uzdāvināja, par visām vecām un arī jaunām mantām interesējas.
* Parādās pašizgudrots vārds "vīrumiņš", tekstā, piem., "augšā pai vīrumiņu" utml., bet neesmu tikusi skaidrībā, kas tas tāds ir.
 
* 6.jūlijs. Dzintars bija salējis pie speciāli klepum taisītās tējas šķidrumu no salātiem. Es apskaitos (ne pirmā reize bojāt ēdamo un dzeramo), lieku, lai tagad visu izdzer, ja jau pats sataisīja. Dzintars, protams, nepakam negrib. Te viņš pēkšņi sāk sāk šūpot savu kāju un pārliecināti paziņo - "es nevaru visu reizē darīt!" (t.i., šūpot kāju un dzert :D)
 
* Reiz kļūdas pēc sāku Dzintaram vilkt kājās māsas kurpes. Kādu laiciņu vēlāk redzu, Dzintars noliecies pie Juliatas un viņai tieši pie auss klusiņām kā tādu slepenu ziņu nopietni stāsta: "Mamma man gribēja uzvilkt Tavas kurpītes!"
 
20.jūlijs.
* Engurē pa jokam dzeram tēju no smiltīm.
 
* Es eju jūrā peldēties, peldkostīmā ģērbusies. Kad atnāku, vīrs stāsta - Dzintars esot ļoti uztraucies (saucis, skrējis pakaļ, tikai tētis atturējis), ka mammai jāejot taču plikai peldēties - citādi mamma saslapinās drēbes!!!
(un ziniet, tā arī bija - drēbes pēc peldes izrādījās pagalam slapjas;( )
 
[3g. 2 mēn. - 3g. 3 mēn.]

* 5.augusts (un agrāk). Dzintars iet uz balkona un kaut ko meistaro, stāsta, ka tur esot zintēja - paša izgudrots vārds šim paša veidojumam, kas, pēc Dzintara stāstījuma spriežot, ir kas līdzīgs radio. Reāli grūti saprast, kas tieši no balkonā esošā tajā ietilpst - piesauc gan smiltis, gan vadiņus?
 
* 11.augusts. Smuki zīmē uz lapas ar krītiņiem/zīmuļiem, riņķus un līnijas, kas apzīmē tramvaju, bērnus.
 
12.augusts.
* Dzintars no smiltīm uztaisa cilvēciņu un sauc mani, lai apskatos. Kad atnāku, tad stāsta "te acis, te čura".
Es apmulsusi pārjautāju: "Kas??"
"Nu, dibens taču!" Dzintars sašutis par mammas neattapību.
Skaidrs, kuras ir svarīgākās daļas cilvēkam;).
 
* Uzrakstu uz A4 lapām vārdus "MAMMA", "TĒTIS", "JULIATA", "DZINTARS", "MAŠĪNA", katru uz savas lapas. Dzintars ātri iegaumē, kurš vārds kur uzrakstīts. Uzrakstu arī "SUNS", bet to tā uzreiz nevar atcerēties.
 
[3g. 3 mēn. - 3g. 4 mēn.]

* 23.augusts. Dzintars brokastīs pieprasa "maizi ar desu bez maizes".;)
 
25.augusts.
* Dzintars skaita pareizi līdz 13.
 
* Dzintars ieliek smiltīs sausu smilgu, lai augot.
Es: "Smilga taču sausa, neaugs!"
Dzintars iebilst: "Es taču varu atnest ūdeni!"
 
* 31.augusts. Runājam ar Dzintaru par F-1, ka mašīnas avarē un tad lido mašīnas gabaliņi uz visām pusēm.
Dzintars: "Vajag salabot! No ķieģeļiem."
 
1.septembris.
* Dzintars iemanījies pats pareizi saprast divciparu skaitļus. Sākumā 23 sauc kā 32, bet pēc aizrādīšanas sāk uz pastkastītēm Engurē skaitļus saukt pareizi - 37, 45 utml. Vienīgi 30, 40 grib saukt kā 30-0 (trīdepti nulle), 40-0 utml.
 
* Dzintara lietots salīdzinājums: "liela vāze, līdz apakšai, līdz zemei".;)
 
* Engurē aktuāla dziesmiņa "Līga visus vilina" (Līga ir mums labi zināma paziņa) - tā tika Dzintara atvasināta no manis dziedātā "Rīga visus vilina" (pārveidojot "jūra visus vilina" par mums aktuālāku tēmu).
 
* 3.septembris. Dzīvojam jūrmalā. Mans puika skrien no jūrmalas pie manis un steigšus velk uz smiltiņām ar satrauktu tekstu "Dziesmiņas tur bija!" Es nesaprotu, bet dodos līdzi. Puika apguļas smiltīs uz vēdera, kārpās ar rokām pa smiltīm. Es pavisam nesaprašanā: "Tur ir dziesmiņas?" Puika apmulst, parāpjas kādu metru atpakaļ un jau bailīgāk pārprasa: "varbūt šite?"
Es tā arī palieku nesapratusi, bet Dzintars pavisam noskumis.:(
 
(pēc krietna laika - kāda mēneša - man ienāk prātā, ka varbūt bijusi doma par smilšu "dziedāšanu" - kad berzē smiltis un tās savdabīgi švirkst, tad arī saka, ka smiltis "dzied", par to mēs esam runājuši, bet tobrīd es par to galīgi neiedomājos.)
 
13.septembris.
* Par Neibarta dzejoļu grāmatiņu - fantastiska! Dzejoļos ir ko padomāt ne tikai bērnam, arī pieaugušajam. Engurē pirmo pusotru nedēļu dzejoļi tika prasīti bezmaz 3x dienā, pēc tam vairs tā neprasīja, bet sāka skaitīt pa rindai pats, pat tādus, kurus domāju, ka nav sapratis un iegaumējis. Visu ko var iemācīties no tiem dzejoļiem. Vienā dzejolī, kur auto sabrauc jakstus, es pat, pirmoreiz lasot, apraudājos - otrreiz bij grūti saņemties lasīt. :D
 
* Dzintara jociņš iz Zoodārza. Skatāmies kamieļus. Dzintars skatās un tad ar patiesu apbrīnu izsaucas: "O, kādi lieli pupi!" (domāts - kupri) :D
 
* Stāstu Dzintaram par tēta bērnību: "Nebija viņam ne brālīša, ne māsiņas. Viņš klausījās mūziku un lasīja."
Dzintars vakarā to atstāsta tētim: "Tev nebija brālīša un Juliatas. Tu klausījies mūziku. Tev nebija mammas, tu pats lasīji pasaciņas."
 
* 20.septembris. Dzintars: "Es gribu pavedināt māsiņu!";) (t.i., pavest viņu ar riteni)
 
[3g. 4 mēn. - 3g. 5 mēn.]

30.septembris.
* Šodien bijām Dzirdes centrā. Dakteris bija Gints Tomiņš - super! Sākumā domāju, ka kāds tēvs ik pa laikam sauc iekšā savus daudzos bērnus, līdz iesauca arī Dzintaru - visus bērnus sauca vārdā un uzrunāja gluži čomiski. Attieksme, prasme runāt ar bērnu nu superīga, nebiju agrāk redzējusi tik foršu bērnu ārstu. Skatījās ausi ekrānā, pievilka attēlu tuvāk un iestāstīja Dzintaram, ka tur redzamie mazie matiņi ir Dzintaram bārda, ka viņš jau riktīgs vecis. Ejot prom lika sist saujā, ko Dzintars nemācēja, tad nu to iemācīja. Vēl kāda cita tante lika austiņas un kā Dzintars izdzird skaņu, lika likt klucīti kastē. Brīnījos, ka Dzintars uzreiz saprata, kas jādara.
Rezultāts: Dzintars šobrīd dzirdot tā, it kā ausis būtu aizbāztas.
 
* ~2.oktobris. Tēlojam vilciena vagonus.
Dzintars: "Vagoni savienoti ar aukliņu."
Es: "Aukliņa var pārplīst no tik smaga velkamā!"
Dzintars: "Viņa ir no ķieģeļiem!" :)
 
[3g. 5 mēn. - 3g. 6 mēn.]

7.novembris.
* Beidzot mums mazpamazām sākas tie "kāpēc". Tā kā pēdējā laikā no graudiņiem un tabletītēm vien dzīvojam, tad pats aktuālākais jautājums, uzdodams vairākas reizes dienā, ir KĀPĒC TIE IR BALTI ???? Es vairs šo jautājumu nespēju izturēt! Nu nezinu, kāpēc tieši balti. Dzintaru vislabāk apmierinātu graudiņi, iekrāsoti ar violetu, zaļu un baltu kopā.
 
* Joprojām patīk darboties ar līmlentu. Ja iedod rokās, pāris stundas mājās miers, aplīmēti visi krēsli, sataisīti tilti un kas tik vēl ne.
 
* Pēc LOR apmeklējuma sāk tīrīt ausis un degunu arī lellei.
 
* Masē vēderiņu Juliatai, kad viņa prasa (tā kā es vakarā mēdzu masēt Dzintaram muguru/vēderu).
 
* 11.novembris. Vairākas dienas spēlējam sēņošanu. Vispirms braucam ar mašīnu, tad "lasām" sēnes (visādus mazus gabaliņus, klucīšus utml.) spainīšos, tad atkal braucam, tad visas sēnes tiek vārītas, tad saliktas pa šķīvjiem un apēstas. Ieliktas ledusskapī.
 
* 21.novembris. Dzintars: "Es pagriezu klusāk, lai austiņas nesadalās pai pusītēm." (domāts - lai ausis nepārplīst;))