[3g. 6 mēn. - 3g. 7 mēn.]    [-> 8 mēn.]    [-> 9 mēn.]    [-> 10 mēn.]

[3g. 6 mēn. - 3g. 7 mēn.]

* 3.decembris. Dzintars: "Aizsvīdis logs, vajag nosvīdīt nost."
 
* 21.decembris. Dzintars ieraudzīja uz kefīra pudeles rakstītu 1L un secināja, ka tas ir Lienpadsmit - pēc analoģijas ar 11.:)
 
[3g. 7 mēn. - 3g. 8 mēn.]

2006.g.janvāris.
* Pēdējā laikā Dzintaram aktuāls grāmatu satura rādītājs. Prasa, kas tur rakstīts, jānosauc visi cipariņi un jāsameklē attiecīgā lappuse grāmatā. Vakaros mazāk prasa lasīt grāmatu (pēdējā aktuālā bija dzejoļi par 5 kaķiem), vairāk stāstīt, piem., par taurenīti, kuram bija uzgūlies suns utml. Tēmu izdomā pats, man tikai tā jāturpina. Parasti gan es patincinu tālāk līdz sāku stāstīt pati.
 
* Nezināmos vārdus jau labu laiku darina pats - traktoram ir grābjamais, dzirnaviņām - griežamais utml. ir vēl visādi vārdi kā piem., "ņegors", "krokšņī gradži" - pilnīgi jaundarinājumi, kas apzīmē kaut ko pašam aktuālu - kādu uztaisītu konstrukciju piemēram.
 
* Pēdējā laikā vairākkārt atkodis divburtu paroli screensaverim. Kopš pirmās paroles uzlikšanas bija pagājis ilgs laiks (gads?) līdz tagad beidzot izdevās atkost.
 
* Ejot gulēt, nereti Dzintars prasa man iedot bučiņas apkārt visai sejai. Iedodu, aizeju. Pēc brīža atnāk Dzintars, lūpa uz raudamo pusi - mati krītot acīs, visas bučiņas nobirdināja nost.:(
Svarīgi arī, ka pēc buču došanas nedrīkst glaudīt galvu - tad arī bučas noņemas nost.
 
* Reiz uzvilcis manas čības un lēkā pa istabu.
Es pavirši secinu: "Zaķītis?"
Dzintars dusmīgs par mammas stulbumu: "Zaķītim taču nav čību!"
 
* Runājam ar Dzintaru, ka Dzintars izaugs liels, apprecēsies utt. Juliata tāpat. Uz to Dzintars secina, ka tad mums ar tēti būs atkal jauni Dzintars un Juliata - atkal mazi bērniņi ;) - laikam jau tā nedrīkst būt, ka bērni izaug lieli un vecāki paliek bez maziem bērniem.
 
* Un vēl viena situācija - runājam, kas dzīvo tur, kur dzīvo Dzintara vecāmamma. Dzīvo arī vecaistēvs. Un vēl Dzintars izdomā, ka tur dzīvo arī mana māsa (kuru tur redzējām, kad visi bijām ciemos). Mēģinu ieskaidrot, ka viņa tur nedzīvo, viņa dzīvo ar savu draugu. Dzintars braši spurojas pretī līdz izsaka galveno argumentu - "Bet kāpēc tad viņiem nav bērniņu?" Ja jau dzīvo atsevišķi no vecākiem, tad jau jābūt arī bērniņiem!;)
 
* 3.janvāris. Taisām sniegavīru. Kamēr es domāju par galvu, rokām, cepuri utml., Dzintars ar lapiņām iezīmē dibenu un meistaro "čuriņu". ;)
 
* 8.janvāris. Dzintaram patīk spēlēties ar visādiem lego, likt mašīnas, mājas taisīt, bet nav pacietības salikt ko lielu, taisa gan interesanti, visu ko oriģinālu izdomā.
 
* 9.janvāris. Audzinātāja pārmet, ka neģērbjas pats. Sākam audzināšanas darbus, jo tiešām, parasti man galvenais bijis "ātrāk, ātrāk", nedodot Dzintaram laiku pašam mēģināt.
 
13.janvāris.
* Beidzot sagaidījām Vinniju Pūku. Pirmoreiz redzēju, tiešām ļoti labs žurnāls. Man par pārsteigumu Dzintars bez aizķeršanās nosauca trūkstošos skaitļus virknēs (piem., 1 2   4 5). Kaut kad agrāk biju mēģinājusi viņam stāstīt par līdzīgām virknēm, bet likās, ka viņš neko nesaprata.
 
* Vēl Dzintars pārsteidza citā ziņā. Vispār viņš pastiprināti interesējas, kas kur ir rakstīts, meklē tekstā vārdus "un" un "nu", reizēm saklausa vārdā kādu burtu un prasa, lai parādu tekstā, kur tas ir. Tad nu vakar viņš sēž pie datora un sauc mani, ka esot uzrakstījis "trīs sivēntiņi", atnāku, skatos - ir uzrakstīts "trsst" - nu mazliet patālu no solītā, bet domāju, ka ir pat ļoti labi - diezgan daudz pareizi saklausījis un pareizā secībā uzrakstījis pats pēc savas iniciatīvas.
 
* 14.janvāris. Šodien puika pats pēc savas iniciatīvas uz datora uzrakstīja vārdu zilonis - zLNS, tas nekas, ka bez patskaņiem, esmu bezgallepna :D:D
Nemaz nezināju, ka var būt arī tāda secība - vispirms iemācās pēc dzirdes rakstīt (gan ne ar roku, bet uz datora), tikai tad - lasīt.
 
[3g. 8 mēn. - 3g. 9 mēn.]

* 3.februāris. Gaidot vecomammu, Dzintars pēc savas iniciatīvas uz datora uzraksta "vaā mma Li", t.i., vecāmamma Lidija.:) Kad vecmamma ierodas, mudinu Dzintaru uzrakstīt vēlreiz, viņš mazliet uztraukti ātri uzraksta "va mma lna".
 
* 11.februāris. Pēc savas iniciatīvas raksta uz datora skaitļus pēc kārtas. Uzraksta pareizi no 1 līdz 23 (nejauši izlaižot 13 un 21, bet pēc aizrādījuma ātri labojot) un tad - 41. Kad pasaku, ka skaitļus vajag atdalīt ar tukšumu, to arī perfekti izdara.
 
* 13.februāris. Dzintars uz datora mēģina uzrakstīt "Dzintars". Pilnīgi bez citu palīdzības uzraksta "Dzars" un vēlāk palabo uz "Dzaris". Ar manu priekšāteikšanu, cenšoties vārdus izrunāt ļoti skaidri, uzsverot katru burtu, Dzintars pats uzraksta (protams, vairākkārt labojot) pilnīgi pareizi: "DZINTARSJULIATAMAMMATĒTIS".
 
* 18.februāris. Pirmoreiz nopērku lielu puzli (ar Vinniju Pūku), paredzētu bērniem no 6 gadiem, ar 104 gabaliņiem. (Pirms tam ~ 2 nedēļas atpakaļ bija nopirktas un labi bija iemācījies salikt 2 mīkstās puzles, ar 35 gabaliņiem katra.) Pirmajā reizē liek tikai kopā ar mani, man mazliet suflējot - nu pameklē tagad, kur vēl kāds gabaliņš no tīģerīša / pūces / Pūka utml. Pacietības līdz galam salikt arī nepietiek, bet interese ir liela.
 
[3g. 9 mēn. - 3g. 10 mēn.]

* Dzintars diezgan labi pārvalda skaitļus līdz 100. Ar nelielu manu palīdzību tika aizskaitīts un uzrakstīts no 1 līdz 60. Lielākās problēmas ir pārejot no viena desmita nākamā. Tad, piemēram, 39->40 mēdz tikt nosaukts 39, trīsdesmit - desmit, četri, 40. Skaitli 104 mēdz saukt par 140. Vispār, kad runā par kaut ko lieeeelu, tad viņš parasti saka 110 vai 140. Piemēram, tas ir tālu - 110 tālu, 140! tālu.;)
 
* Dzintaram jau labu laiku interesē dažādu skaitļu novērtējums - Kam ir 56 gadi? Cik Tev būs, kad man būs 34 gadi? Cik tālu mēs nobraucām? Cik tālu mums jābrauc? (domāts, cik metrus, km) utml.
 
* 6.marts. Dzintaram tagad topā pužļu likšana. To 104 gab. puzli 6+ tagad ļoti labi liek arī viens pats, uz beigām tikai parasti apnīk, tad liek pa daļām vai sauc mammu palīgā.
 
* 15.marts. Dzintars uz datora mēģina uzrakstīt iemīļotās dziesmas nosaukumu "Kursīšu polka". Sanāk neslikti - "krusišu plk"
 
* 18.marts. Dzintars uz datora raksta vārdu "dēlītis" - uzraksta "dēļtīs"
 
* 20.marts. Dzintaram tagad gandrīz vai pienākums (pēc paša vēlmes) katru dienu pašam salikt 104 gab. puzli (visu laiku vienu un to pašu liek), zīmējumu priekšā vairs nevajag - tāpat liek pēc atmiņas; pat ja gabaliņš vēl nav pievienojams esošajam, liek to uz galda aptuveni tai vietā, kur tam būs jābūt. Visu uzreiz salikt gan pacietības vēl nav, pa starpām jāpaskraida, bet tas jau labi. Patīk gan viņam, ja mamma arī sēž blakus. Tad es padodu visus noteiktas vietas gabaliņus (piem., Kristoferam, pūcei, Pūkam, ūdenim vtml.) un Dzintars tos saliek pa vietām.
 
* 23.marts. Dzintars uz datora raksta vārdu "jāsalabo" - uzraksta "jsalab".