J:kā jums veicās ar pierašanu pie b/d-ā iešanas? Manam puikam rudenī (šobrīd 2 gadi) jāsāk iet uz dārziņu, nezinu, kā ar mazākiem pārdzīvojumiem to paveikt! :0)
A: Pēc pieredzes varu ieteikt uz b/d sākt vest laicīgi jau pa vasaru, spēlēties b/d pagalmā kaut vai vieniem pašiem vai ar jebkādiem bērniem, kas tur tobrīd ir. Vismaz mūsu b/d audzinātājas bija atsaucīgas un tādus "pieradināmos" laipni uzņēma savā barā. Kad sāka iet riktīgi b/d, tad jau pirmajā dienā grupā iegāja neatskatīdamies, ne raudāja, ne skuma. Viss būtu bijis labi, ja ne tā slimošana, kas ar to b/d arī sākās un nav beigusies :(((. Rezultātā esam bijuši arī slimnīcā, pēc kam bērnam paniskas bailes, ka mamma iet prom (es nevarēju būt visu laiku kopā ar viņu slimnīcā dēļ mazās māsiņas mājās) un arī b/d sākās raudāšanas, mammai promejot. Pēdējos mēnešus vispār tik pāris dienas esam b/d bijuši, tā ka rudenī mums tā pierašana būs jāsāk no jauna ...
J:Man ir jautājums - ome manu puiku māca iet uz podiņa - ik pēc kāda laika sēdina uz poda, jo viņš vēl pats neprasās. Puika neprotestē. Bet, līdzko to pašu mēģinu darīt es, viņš ir ļoti neapmierināts un skaļi un fiziski (ar projāmbēgšanu) protestē. Līdzīgi ir ar rotaļāšanos- kamēr puika dzīvo pie omes, viņš pats sev atrod nodarbošanos, pats noliekas gulēt pusdienlaiku, citreiz pat paprasās uz poda! Ar mani viņš vairs galīgi viens pats neprot spēlēties, un arī visu pārējo ir aizmirsis - pusdienlaiku gulēt varu nolikt tikai ar varu, utml. Vai Jums ir līdzīgi? Piebildīšu, ka esmu strādājoša māmiņa un ka vēl arvien baroju ar krūti.
A: Nu mums bija savādāk, jo es nestrādāju, bet tas ir fakts, ka pie mammas bērns izturas savādāk nekā pie citiem cilvēkiem. Mums bija tā, ka, mammai aizejot prom, puika ātri vien aizgāja gulēt, par spīti citu pūlēm izklaidēt (laikam garlaicīgi ar svešiem), bet nu es nolikt gulēt, protams, viegli nevarēju - jo ir ar mammu pietiekami interesanti (vai vienkārši gribas būt ar mammu kopā), lai negulētu.
Par podu - es tā speciāli nesēdināju, bet pēc gada vecuma, kad gāju uz poda pati, ļāvu nākt līdzi ar podiņu. Ar to pietika, lai pamazām iemācītos iet uz podiņa pats (ap 2g.v.). Citi cilvēki netika sēdinājuši un mācījuši.