[ 1g. 3 mēn.; 3g. 1 mēn.] [ 1g. 6 mēn.; 3g. 4 mēn.] [ 1g. 9 mēn.; 3g. 7 mēn.]

[ 1g.; 2g. 10 mēn.]

27.marts. Ar ratiem un abiem bērniem mēģinām pavasara kūstošos sniegos ar ratiemizstaigāt visi cauri attālākam mežam. Kamēr vēl tikai sniegi sniegi un braucams ceļš, tikmēr viss labi, Juliata ratos, Dzintars kajām un ar kociņu zīmē pa sniegiem. Bet atpakaļceļā sākas problēmas. Meža ceļā, kurā saulīte spīguļojas vai visu dienu, kūst sniegs, un te jau izbraukt vairs nav tik vienkārši, sk. attēlu. Juliata sēž ratos, Dzintars uzsēdināts uz ratu jumtiņa (no iepriekšējā gājuma noguris un aizmidzis), tētis stumj ratus. Šūpoles
* Mājās svinam Lieldienas. Tām par godu divstāvu gultiņai piekaram šūpoles - otrā stāva dēļiem piesienam šūpuļkrēsliņu tā, ka bērni tajā var šūpoties. Bērnus izšūpinu katru atsevišķi, arī brālis māsu. Abi bērni sajūsmā.
 
* 18.aprīlis. Juliata kopā ar brāli kar izmazgātās drēbes - Dzintars uz viņam speciāli novilkta striķa kar zeķes, bet Juliata pēc mana lūguma no bļodas ar izmazgātajām drēbēm ņem zeķes un nes, atdod Dzintaram kārt. :-)
 
20.aprīlis.
* Par TV runājot, tētis bērniem iemācījis skatīties Tomu un Džeriju. Tad nu brālis skatās uz krēsla/gultas, bet māsa priecīga lien ekrānam klāt, saucot "kaķ kaķ!" (kaķis). Brālis dusmīgs skrien un rauj māsu prom no ekrāna: tik tuvu skatīties nedrīkst! Tik smieklīgi izskatās, ar kādu rūpību brālis skatās, lai māsa neparkāptu noteikumus.
 
* Vakarā visi trijatā dodamies uz "māmiņu kori". Tas mums ir vesels notikums. Dzintars pie rokas, Juliata - banānsomā. Vispirms ar Juliatu dodamies pakaļ brālim uz bērnudārzu. No mājas uz b/d izejam pl.16:15. Pl.~16:50 esam no b/d mājā līdz pl.17:05, tad dodamies uz autobusu. Centrā no autobusa dodamies gabaliņu līdz tramvaja pieturai un ar tramvaju aizkļūstam līdz galamērķim. 18:00-20:30 esam Skolēnu pilī. Kora laikā es mierīgi dziedu, kamēr bērni tiek nodarbināti citā telpā, kur Juliata rokās aizmieg, bet Dzintars aktīvi darbojas. Pēc kora ar abiem bērniem veicam atpakaļceļu apgrieztā secībā - vispirms ar tramvaju, tad pārsēžamies uz autobusu, pl. 21:15 esam mājās. Tātad pasākums kopumā aizņēmis veselas 5 stundas.
 
[ 1g. 1 mēn.; 2g. 11 mēn.]
Suņu pastaigu laukumā
* 23.aprīlis. Pastaiga visai ģimenei kājām un ar ratiem 2,5h garumā cauri mežam, t.sk. cauri suņu pastaigu laukumam. Bērni iemēģina suņu trepes utml. atrakcijas. Vecākais rāpjas samērā droši, tad nu jaunākā ar mēģina pakaļ un mazliet parāpties pa trepēm arī izdodas. Kad bērni tikuši vai uzcelti augšā, tad ar lielu sajūsmu viņi tiek "lecināti" lejā.
 
* 25.aprīlis. Varu pastāstīt, kā mums vakar gāja. Pirmo reizi mājās palika tētis viens pats ar abiem bērniem 8,5h dienā, jo mani aicināja uz darbu palīgos. Ja līdz vakardienai es biju par 99, 99% pārliecināta, ka mans vīrs jau nekad mūžā savām rokām pamperi bērnam nemainīs (ja jau gandrīz 3 gadus no tā bija veiksmīgi izvairījies), tad vakar notika brīnums - piepildījās tie 0, 01% un tētis, būdams viens ar bērniem, izpildīja savus pienākumus, gan pamperi apmainot, gan bērnus (precīzāk, jaunāko) pabarojot.
Ar meitiņu viņš esot lieliski sapraties. Kad meitiņa pakakāja, tad tā arī pateica "kaka"; kad gribēja ēst - aizgāja pie ēdamgaldiņa un mēģināja ierāpties, bet kad gribēja gulēt, tad stāvēja pie gultiņas un turējās redelītēs līdz tētis pratās ielikt iekšā. Nekādu problēmu un raudāšanas, neskaitot sākumu, kamēr brālis vēl gulēja un nebija ar ko spēlēties. Kārtējo reizi nopriecājos, ka meitiņai lielāks brālis, līdz ar ko vieglāk viņu atstāt mājās bez mammas, - brālis tāds kā aizvietotājs .
Kad es atnācu mājās, meitiņa gultā bija jau pamodusies, bet klusiņām gulēja vaļā acīm. Kā es pienācu, tā apveltīja mani ar lielu un saulainu smaidu - nekādu raudu un pārmetumu, ka mamma (kopā ar visu pupu!) bijusi prom tik ilgu laiku.
Par spīti, kā liekas, veiksmīgajai dzīvošanai bez mammas, gulētiešana izvērtās savādāka - meitiņai ļoti nāca miegs, man rokās vien prasījās, iekrampējās pupā (īsti nezīda, tikai turēja) un acis stingri vaļā! Sēdi un aijā kaut stundu! Kad mēģināju atbrīvot kaut vai no pupa, tā sacēlās tracis un bļaušana ne pa jokam. Es jau gandrīz gribēju pakārties to izmazgāto drēbju vietā, kuras, savukārt, nevarēju pakārt, jo meitiņa visu laiku rokās! Meitiņa tētim rokās bļāva tieši tāpat kā būtu nolikta uz grīdas, vajadzēja tikai mammu. Kad vienbrīd meitiņa bij tētim rokās un es saņēmu viņas rociņu, meitiņa iekrampējās rokās tā, kā savu mūžu nav krampējusies. Sajūta bija tāda, ka meitiņa baidās aizmigt un palaist mammu vaļā, lai neatkārtotos tās šausmas, kad pamostoties mammas vairs nav! ("nevienam es mammu neatdošu!" )
Un tas par spīti tam, ka pa dienu arī bez mammas viņa bij dzīvespriecīga, spēlējās un nemaz neraudāja!
Ā, vīram vēl pēc vakardienas radās jautājums, vai gadījumā nav tāda maksas pakalpojuma kā "izsaukt pampermainītāju" (līdzīgi kā izsauc meistaru apmainīt ūdens skaitītāju, varētu arī kāds ierasties un apmainīt bērnam pamperi), tad viņš būtu pateicīgs šāda pakalpojuma izmantotājs. Pavasaris
 
* 30.aprīlis. Īsti pavasarīga pastaiga caur tuvējo mežu. Viss plaukst, maigi zaļš. Kamēr Juliata sēž balto vizbulīšu klajumā, tikmēr Dzintars uzrāpies nogāztā kokā, sk. attēlu. 1.maija pastaigā
 
* 1.maijs. Gara pastaiga visai ģimenei ar abiem vecākiem, abiem bērniem un ratiem no Skultes līdz Imantai; ārpus mājām 13:00-20:10.
 
[ 1g. 2 mēn.; 3g.]

* 30.maijs. Braucam četratā (abi vecāki un abi bērni) uz Bērnu slimnīcu (Dzintaram pēc astmas lēkmes klepus dēļ jātaisa rentgens, vai nav plaušu karsonis) un ejam kājām (un ratiem) atpakaļ. No Uzvaras parka tālāk uz mājām dodamies trijatā (vīrs brauc uz darbu) pa smidzinošu lietu, caur Dzegužkalnu. Pa ceļam brīžiem abi bērni iet kājām, brīžiem Dzintars kājām, Juliata ratos. Brīžiem abi ratos (Dzintars uz ratu jumtiņa vai ratos sēžus kopā ar māsu zem lietusplēves lietus laikā). Kopā ārpus mājām >5h; ārā tuvu 5h. Dzintaram diagnosticēts bronhīts, Juliatai neliels klepus.
 Pēc Brīvdabas muzeja
* 5.jūnijs. Dodamies uz Brīvdabas muzeju, uz gadatirgu. Staigājam ne vien pa pašu gadatirgu, bet arī diezgan daudz pa citiem Brīvdabas muzeja mežiem. Jau tūlīt, izejot no Brīvdabas muzeja, bērni noguruši ratos aizmieg (sk. attēlu). Tālāk atpakaļceļā krietnu gabalu dodamies kājām - pāri Juglas ezeram, cauri Biķernieku mežam, kājām no meža līdz Alfai un vēl 3 pieturas centra virzienā tālāk. No mājas esam izgājuši ~12:00, atpakaļ atgriežamies ~21:45 (ārpus mājām nepilnas 10h). Tai laikā Juliatai 2x tika pups, vēl drusku kartupeļi un nieks putras. Pēdējais arī Dzintaram. Mežā bērni staigāja arī kājām, galvenokārt Dzintars. Pa labiem ceļiem abi ratos (Dzintars ratos kopā ar Juliatu).
 
* 9.jūnijs. Ar lielām cerībām dodamies pie izslavētā alergologa dr.Cīrules. Viļos, jo pēc mana stāstījuma vien bez papildus izmeklēšanām (neskaitot Juliatai veikto alergēnu testu dažādiem pārtikas produktiem - rezultāts negatīvs, alerģija netika konstatēta) abiem bērniem tiek uzstādīta diagnoze "bronhiālā astma". Dzintaram vidēji smaga, Juliatai - vieglā formā, kaut Juliatai novērots tikai pabiežs krekšķis bez lēkmēm. Pat bronhīts bijis labi ja vienu reizi. Un abiem sarakstīta vesela kaudze vismaz pusgadu lietojamu nopietnu astmas slimniekiem paredzētu zāļu, par kuru nepieciešamību es tomēr šaubos. Apsveru iespēju konsultēties ar homeopātu.
  Rododendros
* 12.jūnijs. Dodamies uz Botānisko dārzu bildēt rododendrus. Lai arī uz ziedēšanas beigām, tik un tā ļoti skaisti. Bērnus uz bildēšanos gan ir grūti saganīt. Te bērnam nav vēlmes, te nav bērna (mamma ar visu fotoaparātu aizsteigusies tālāk nekā tētis ar bērniem tiek līdzi). Tad nu bilde sanāca, kāda nu sanāca (sk. attēlu).
 
* 16.jūnijs. Ar vēl lielākām cerībām dodamies trijatā pie homeopātes Vecvagares. Mazuliet atkal viļos, jo cerēju, ka viņa būs kas vairāk par homeopātu, ka rūpīgāk meklēs cēloņus un arī citādus problēmas risinājumus, ne vien homeopātiskos graudiņus, tomēr viņa aprobežojas tikai ar pēdējiem. Taču kā homeopāte viņa ir visnotaļ cerības rosinoša. Juliatas astmas diagnozi kategoriski noliedz, Dzintaram pievērš uzmanību arī faktam, ka viņam ir tikai viena niere - vēlas ko darīt arī šai jautājumā. Sākot no šīs vizītes uzsākam ilgstošu ārstēšanos ar homeopātiskiem līdzekļiem.
 
[ 1g. 3 mēn.; 3g. 1 mēn.]

* 22.jūnijs. Ar abiem bērniem dodos uz Juliatas vienaudžu (1g. 3mēn. jaunu) tusiņu Garkalnē. Sk. bilžu galeriju. Turp braucu ar mikroautobusu, atpakaļ līdz autobusam mūs atved ar mašīnu. Nav ne vainas!
 
* Jāņi. Šogad mums izdevās lielisks pasākums. Braucām visa ģimene - mēs četri un vēl abi mani vecāki, kopā 6, ar vienu mašīnu. Izbraucām pēcpusdienā un braucām uz labu laimi, meklējot vietu, kur varētu piemesties, uzcelt telti un uzkurt ugunskuru. Beidzot tādu atradām lauka malā pie mežiņa. 4 kājas, galvas nevienas! Mulsināja, ka telts mietiņus zemē iedzīt bija pagrūti - vēlāk izrādījās, ka senākos laikos šai vietā bijis ceļš, bet mēs uz tā gan telti uzcēlām, gan ugunskuru kurinājām.
Bērniem novijām vainagus, drusku paēdām un tad laidām bērnus teltī (mums tāda maza, divvietīgā telts bija). Kas bērniem tie bij par priekiem! Gan durvju rāvējslēdzējs bij jāizpēta un jāiemēģina, gan jāizlēkājas pa iekšu. Ņēmās krietnu sprīdi līdz aizmiga (pa kreisi attēls no jautrībām teltī).Juliata no rīta teltīJāņu rītā
Rīts bija pasakains ar migliņu un skaistiem dabasskatiem, ko bērni gan nogulēja. Telts saules staros krietni uzkarsa un bērni teltī stipri sasvīda, tas gan bija slikti. Dižakmens ar DzintaruUz rīta pusi Dzintaru pārlikām no telts ratos, kur viņš ātri atmodās. Pēc tam mēs braucām vēl netālu uz skaistajiem Kaļķugravas (Mežmuižas) avotiem, Černausku dižozolu un lielo Čerņauskas akmeni skatīties, uz kura bērni arī uzrāpās.
Nezinu, ko no tā visa bērni atcerēsies, varbūt neko, bet mums tā bija viena no jaukākajām Jāņu svinēšanām vispār.
 
Spilves lidosta* 4.jūlijs. Skaista pastaiga visai ģimenei četratā (ar ratiem) Spilves lidostas teritorijas pļavās un to apkārtnē. Ārā pavadām laiku no 15:15 līdz pat 21:50, t.i., ~6,5h. Lasām arī zālītes tējiņām - āboliņu, ceļmallapas, pelašķus u.c. Vērojām, kā asfalts salauzīts dažādu augu iespaidā.
 
* 8.jūlijs. Dodamies uz gandrīz vai ikgadējo ceļmallapu lasīšanas pasākumu Spilves pļavās. Ceļš diezgan patāls. Dažādas zālītes lasām jau gar Bolderājas dzelzceļu. Gar Bolderājas dzelzceļuBērni uz taciņas rod savas rotaļas ar akmentiņiem, bāžot tos viens otram kurpēs.;) (sk. att.)
Kad būtu jānogriežas uz tradicionālo "ceļmallapu taciņu", ar bažām vērojam, ka tā ir aizaugusi ne vien ar maigām zālītēm pieauguša cilvēka augumā, bet arī ar dadžiem, usnēm un nātrēm. Bet mēs ne jau vieni paši pieaugušie, bet arī ar 2 maziem bērniem + ratiem! Tiesa, arī ceļmallapas biežņā ir samanāmas. Mēģinām tās lasīt Ceļmallapu takas galāun kaut kā nebūt pārvietoties uz priekšu. Rati tiek stumti atsevišķi. Juliata tiek nesta galvenokārt rokās. Dzintars ir tiešām brašs puisis - lielu gabalu no dzelkšņiem klātā ceļa veic pats kājām! Beigu posmā gan arī viņš tiek panests. Apmēram stundas - pusotras laikā (ar visu ceļmallapu lasīšanu) iztikuši cauri "ceļmallapu takas" biežņai velti ceram, ka nu būsim uz normālas takas. Nekā, biežņa turpinās arī tālāk. Atis stumj / velk tukšus ratus, es pa vienam pārnesu bērnus. Aiznesu vienu un atstāju, lai gaida, eju atpakaļ pēc otra un nesu to līdz pirmajam un vēl kādu gabalu uz priekšu. Tad eju atpakaļ pie pirmā bērna, kurš pacietīgi gaidījis, un nesu atkal kādu gabalu viņu utt. Reizēm jau bērni iet arī paši. Kopumā vēl vairāk nekā pusstunda paiet, kamēr beidzot tiekam uz ceļa, pa kuru mierīgi var braukt ar ratiem un bērniem tajos. Noguruši gan visi esam pamatīgi. Jādomā, ka citugad uz tādiem varoņdarbiem vairs nesadūšosimies.:D
 
Laipa * 18.jūlijs. Orhideju dabas taka (3,5km gara taka starp Enguri un Bērzciemu). Ejam visa ģimene un vecaistēvs. Līdz takas sākumam aizbraucam ar mašīnu, kurā līdzpaņemti arī rati. Takas sākumā secinām, ka ar ratiem nekāda braukšana nesanāks - laipa viena dēļa biezumā un apkārt pa pusei purvs. Tā ka bērniem nākas vien iet kājām. Iešana pa laipu bērniem ļoti patīk, tā ka sākumā tiekam uz priekšu visai ātri. Visādu orhideju tiešām daudz. Pa starpu uznāk lietutiņš, bet par laimi īslaicīgs, lietusjakas arī ir līdzi.
Kad esam apmēram pusē, iznākam klajākā laukumā, ceļš ved uz putnu novērošanas torni. Te var Putnu novērošanas tornī ļoti just vēju, mums salst, esam par plānu saģērbušies. Putnu novērošanas tornī par laimi ir būdiņa, kurā varam visi salīst un paslēpties no visiem vējiem. Varam no augšas redzēt arī savvaļas zirgus un govis, kuriem vēlāk noejam garām daudz tuvāk. Pavisam klāt gan iet nedrīkst, savvaļas dzīvnieku ganības norobežotas ar dzeloņstieplēm.
Atpakaļceļā pārvietoties bija grūtāk, jo bērni bija noguruši un vismaz es biju arī nosalusi. Tad nu Juliata tika nesta rokās un arī Dzintars ik pa brīdim sēdēja uz pleciem kādam no vecākiem. Pašas beigas atkal bija interesantas, jo no vienas puses - pavisam tuvu bija vērojams ezers, no otras - ceļa un meža malā brīvi skraidīja trusīši, kuri, protams, piesaistīja arī bērnu uzmanību.
Kopumā bērni kādu pusceļu (1,5-2km) nogāja kājām, kas nemaz nav tik maz. Iesaku šādu pastaigu arī citiem!
 
[ 1g. 4 mēn.; 3g. 2 mēn.]

* 2.augusts. Došanās pie homeopātes Vecvagares Kr.Barona ielā izvēršas veselā piedzīvojumā. Vispirms pie homeopātes (pēc apmeklējuma mēs turpat apēdam līdzpaņemto putru), tad uz homeopātisko aptieku Lāčplēša ielā, tad pa Valdemāra ielu līdz Mākslas muzejam. Pa ceļam Dzintars iet kājām, Juliata brīžiem kājām, brīžiem tiek nesta banānsomā. Aiz Mākslas muzeja ir bērnu rotaļu laukums, kur pavadām apmēram 2h, spēlējoties pa smiltīm un rāpjoties pa laukumā esošajām atrakcijām.
Kad jau gribu braukt mājup, Dzintars vērš uzmanību uz netālu esošajiem lēkājošajiem bērniem, ejam tuvāk apskatīties. Tur uz batuta par zināmu maksu var lēkāt. Dzintaram tik ļoti tas ieinteresē, ka nepažēloju naudu un 15 min. viņš dabū izlēkāties. Mēs ar Juliatu sēžam turpat blakus, Juliatai uz viena laukuma ar brāli lēkāt (drīzāk tā varētu būt šūpošanās) netiek ļauts, bet atsevišķi viņa to tāpat nedarītu, dotos pie brāļa, tāpēc sēžam malā un tikai skatāmies.
Kad Dzintars izlēkājies, ievērojam, ka netālu ir tirdziņš, tur var arī nopirkt ko ēdamu. Nopērkam maizītes, sulas un saldējumu. Ejam pie galdiņa apsēsties. Ēšana te ar nav nemaz tik vienkārša. Ja uz galda atstāj maizīti bez uzraudzības, baloži itin nemaz nekautrējas, lec uz galda un knābā tik nost, it kā maizīte viņiem būtu pirkta. Ja gabaliņš saldējuma vai maizītes nokrīt uz zemes, tad momentā notiek baložu uzlidojums un pēc pāris sekundēm neviens i nepateiks, ka bijis kas nokritis zemē. Bērniem baloži sagādā gana jautrības un prieka.
Kaut kā nebūt paēduši (arī nosmērējušies) gribam doties uz trolejbusu, bet Dzintars paziņo, ka viņam vajag uz tualeti. Tūlīt un nekavējoties. Lai arī tirdziņš, neviena oficiāla tualete tuvumā nav manāma, nav arī īsti krūmiņu, aiz kuriem aizlīst, bet lieta steidzama. Kaunu pie malas, ja reiz tirdziņš nav parūpējies par labierīcībām, tad neesam vainīgi, aizlienam aiz kādas no tirdzniecības būdām un visu nodarām kā pienākas. Varam doties mājās.
Bērni jau pārguruši, iet negrib. Ar Juliatu skaidrs, nesu banānsomā, bet Dzintaram kaut kā būtu jātiek uz priekšu pašam, taču viņš vaid vien, ka spēka nav. Brīžiem sanāk nest abus bērnus. Līdz trolejbusam tomēr kāds gabals jāiet.
Beidzot esam tikuši arī trolejbusā. Tas ir pilns līdz augšai, taču kā Dieva dāvanu pamanu brīvu krēslu! Brīnīšanai nav laika, sēžos nost, viens bērns uz viena ceļa, otrs uz otra, viss kārtībā. Aplaižu acis apkārt un tad tik pamanu, ka pie sienas uzraksts - konduktora vieta.:D Nu neko, gaidām konduktoru. Kad nāk, atvainojos, bet viņa tikai atmet ar roku, lai tik sēžam. Tā nu mums paveicās.
Atbraucam līdz pieturai, kur jākāpj ārā, bērni aizmiguši, kaut kā izkāpju, bet līdz mājām vēl gabaliņš. Parasti tas tiek iets kājām, bet nu es viena ar 2 aizmigušiem bērniem uz to neparakstos. Gaidām mikriņu, kas aizvestu tieši pretim mājām. Kaut kā sanāk gaidīt ilgi. Soliņa pieturā nav, sēžu uz apmales, uz ceļiem klēpī turu divus aizmigušus bērnus. Skats droši vien bija labs, jo cilvēki atskatījās.;) Nu neko, sagaidījām mikriņu, kaut kā ienesu bērnus mikriņā un pēc tam laukā.
Sajūta tomēr bija laba - viens riktīgs pasākums izveikts. Mājās bijām ap 20:30, no mājas bijām izgājuši ap 11:00 - vairāk nekā 9h bija ildzis pasākums "došanās pie ārsta".
Lietū * 10.augusts. Interesanti pavadīts lietainais laiks ārā. No rīta gaidām, kad lietainais laiks beigsies, bet pilnībā nepārstāj līt, tikai uz brīdi pierimst. Ejam ārā - Dzintars lietusmētelī, gumijniekos ar riteni, bet Juliata ratos zem lietusplēves. Es arī ar lietusmēteli un lietussargu. Tas ir labs risinājums. Juliata ratos drīz aizmieg un par viņu vairs galva nav jālauza. Dzintaram, savukārt, ļoti patīk braukāt ar riteni cauri peļķēm. Žēl, ka Dzintaram nav ūdensnecaurlaidīgu bikšu. Lietus sāk līt stiprāk. Atrodam koku aleju, kur zem kuplajiem zariem piestājam. Atstājam trotuāra malā riteni un ratus, kuri pārsegti ar lietusplēvi un lietussargu; paši ejam zem koku zariem spēlēties - meklējam kastaņus un mētājam tos, cik augstu vien varam. Mazliet padauzāmies, ķeram viens otru, slēpjamies aiz kokiem. Tā kā lietus tomēr nepārstāj līt, dodamies uz mājām. Dzintars ar riteni, es stumju ratus. Neilgi pirms mājām lietus pārstāj. Dzintars nokāpj no riteņa un dodas spēlēties peļķē - bradā pa ūdeni, šļakstās ar rokām un kājām. Tā kā viņam netraucēju (neko neaizrādu) un visu nofilmēju, tad varu pateikt precīzi - vienas peļķes izpēte un izbaudīšana pilnā apjomā Dzintaram aizņēma precīzi 3 minūtes. Pastaiga kopumā, par spīti lietum, uzskatāma par veiksmīgu.
 
[ 1g. 5 mēn.; 3g. 3 mēn.]

* 1.septembris. Ar Dzintaru visu laiku strīdos, ko Juliata teikusi. Katrs mēs saklausām kaut ko citu.;)
 
* 4.septembris. Engurē dodamies sēnēs. Ar mašīnu aizbraucam līdz mežam. Tētis un vecaistēvs dodas savās gaitās, es ar bērniem palieku sēņot atsevišķi. Vispirms atstāju bērnus mašīnā - viņi vēl grib pasēdēt mašīnas krēslos, paskrollēt logu vaļā ciet, pasēdēt pie stūres utml. Pati dodos izlūkot, kur vērts būtu doties.
Kad bērniem mašīnā apnicis, dodamies mežā. Cītīgi brienam visi kājām. Bērni strīdās, kurš nesīs grozu, kurš aizvērtu nazi. Mūsu izvēlētais ceļš sākotnēji ir veiksmīgs, jo atrodam pāris lielas smukas apšu beciņas. Pirmo atrodu es, bet uz otro norāda bērni. Bērni draudzīgi nes sēnes grozā, aizvāztu nazi rokās. Vēlāk viņi lepni rāda un grib lasīt sēnes arī paši - ne vien vecas bērzlapes, bet arī kādu suņusēni. Nav viegli ieskaidrot, kas skaitās laba sēne, kas ne. Labi, ka ceļā netrāpās neviena kārdinoša mušmire, kas tiktu ņemta rokās. Esmu gan stāstījusi, ka ar baltiem plankumiem sēnes lasīt nedrīkst. Dzintars attiecīgi sāk sparīgi protestēt, kad es mēģinu grozā likt smuku sārtu podiņu, kam cepurītē pāris baltas bedrītes gliemežu izēstas.
Mēģinām stūrēt uz vietu, kur savulaik atrastas baravikas. Uz to laiku bērniem jau sēņošana apnikusi. Grozu ar vairs nav tik svarīgi nest, viņi grib vairāk tusēt uz vietas. Mēģinu atrast kādu vietu, kur būtu brūklenes, lai bērni var mazliet atpūsties, kurpretī es ātri aizdotos uz netālo laukumiņu, kur mēdz būt baravikas. Baravikas atrast nepaspēju, Juliata raud, grib mammu. Dodos atpakaļ un mēģinu tik uz priekšu ar abiem bērniem. Juliatu brīžiem nesu rokās. Baravikas tā arī neizdodas atrast, bet staigāšanas rezultātā jūtos nomaldījusies. It kā tālu nevarētu būt aizgājuši - bet kurā virzienā ir mašīna?
Jūtos visai bezpalīdzīgi, jo ar diviem nogurušiem bērniem nevar paskriet te šur, te tur, lai atrastu īsto ceļu. Lai arī laika it kā vēl varētu būt daudz, ir arī agrāka pieredze, ka no līdzīgas vietas vēl tikai ar vienu bērnu esmu kūlusies visai ilgi un bijusi gana nomocīta, tāpēc atlikt mašīnas meklēšanu negribu. Lieku Juliatu sev uz pleciem, rokās grozs un, brīžiem pusskriešus, mēģinām tikt mašīnas virzienā. BrūklenājāDzintars ar ik pa brīdim prasās opā, bet nu tas jau būtu par daudz. Tomēr brīžiem panesu arī viņu. Atrodam brūklenāju, palaižu abus bērnus ogas palasīties, lai es pati varu atpūsties no nešanas un mēģināt atrast pareizo atpakaļceļu.
Nepaiet ilgs laiks, kad esam jau pie mašīnas. Kopumā šis izgājiens sēnēs aizņēmis apmēram stundu. Žēl, ka baravikas tā arī neatradām, tomēr riskēt nomaldīties uz ilgu laiku ar negribējās. Izvelkam no mašīnas ratus un liekam Juliatu gulēt. Braukājam pa meža celiņiem, lai viņu aizmidzinātu, paralēli metu acis, vai tuvumā nav kāda sēne. Dzintars staigā līdzi, mēģinu ar viņu spēlēt kādas paslēpes vai kā citādi darīt iešanu interesantāku.
Kad Juliata aizmigusi, atstāju ratus pie mašīnas. Dzintars arī sēņot vairs negrib, grib kāpt mašīnā. Ļauju, bet pati gribu vēl kādu sēni salasīt. Sarunājam, ka Dzintars sēdēs mašīnā, bet es staigāšu tā, lai Dzintars mani visu laiku varētu redzēt. Tālu aiziet es nevaru, bet kādu čigāneni vai bērzlapi salasīt sanāk. Cenšos nofotografēt arī kādu zirnekļutīklu ar visu zirnekli. Šādā režīmā paiet vēl nepilnas 2 stundas.
Kad atgriežas tētis un vecaistēvs, mūsu lasījums nemaz nav tik nicināms - skaitliski mazāks, bet apšu beciņas, kas drīzāk saucamas par apšu bekām, ir tikai mums.
 
* 11.septembris. Dzintara vārdadienu svinam Zooloģiskajā dārzā kopā ar vēl vienu ģimeni, kam abi bērni par mūsējiem apmēram 2 mēn. jaunāki. Jau pašā sākumā pirms Zoodārza mums sanāk kuriozs, kad nopirkto cukura vati negrib ēst neviens no bērniem, met vai laukā!
Zoodārzā iekšā pavadām apmēram 5 stundas. Sākumā pamatā skatāmies putnus un dzīvniekus (secinu, ka ne vien meitiņa, bet arī puika neprot pareizi nosaukt visparastākos mājdzīvniekus - tādus kā aitas, cūkas, govis, nemaz nerunājot par meža zvēriem).
Tad (apm. 2h pēc apmeklējuma sākuma) taisām pauzi ar galda klāšanu blakus vietai, kur var iznomāt dažādus braucamos. Dzintars pirmoreiz mūžā brauc ar tādu pašgājēju trīsriteni. Bērni paskraida augšā lejā pa kalniņu. Kad gribam doties prom - Dzintars pazudis! Ar bažām apskraidām visu tuvāko apkārtni. Beigās atrodam puisi aiz kāda koka, pie kura stāv iznomājamās mašīnas - bērns mierīgi skatās, grib braukt vēlreiz.
ZooTad apskatām lāčus un dodamies uz ezera malu, kur no koku zariem sataisīti visādi rāpjamie. Te mums patīk vislabāk. Saulīte silda kā vasarā, bērni rāpelējas pa koka konstrukcijām. Turpat uz zemes ierīkojam arī maltītes saldo daļu. Te mēs pavadām gandrīz stundu. Tad dodamies uz Tropu māju un pēc tās pa taisnāko ceļu uz izeju, jo bērni jau ir gana noguruši.
Jāpiebilst, mūsu ģimenē bija līdzi rati, Juliata nereti brauca ar tiem, arī Dzintars ik pa laikam tika uzsēdināts uz ratu jumtiņa. Otra ģimene, savukārt, visi bija kājāmgājēji, tādējādi abi bērni nostaigāja diezgan prāvus gabalus. Meitiņa brīžiem tika nesta, un uz beigām arī lielais puika, taču lielāko daļu arī bērni nostaigāja kājām.
Vārda dienas svinībām Zooloģiskais dārzs ir gana laba vieta, te svinēt šos svētkus Dzintaram mums ir izveidojusies gandrīz vai tradīcija.
 
* 17.septembris. Kaķu, suņu, mājputnu utml. izstāde Ķīpsalā. Izrādās bērniem visai garlaicīgs pasākums, visi tie putni viņus nemaz neinteresēja.
Izstādes sākumā ratos gulēja Juliata. Pusi nostaigājuši, centāmies pamodināt ar cerību, ka viņas iespaidā arī Dzintars ieinteresēsies par redzamo. Juliata pamodās un tad divi garlaikoti bērni staigāja (un čīkstēja, lai ņem rokās / liek ratos) gar būros iesprostotajiem, nomocījušamies zvēriņiem un putniem. zivis no izstādes
Drusku dzīvīgāk bērni uzņēma nelielā iežogojumā esošos trusīšus. Dzintaru vēl ieinteresēja plašais tukšo būrīšu klāsts. Man pašai visvairāk patika pāris esošie akvāriji ar krāšņajām zivtiņām. Dzintars uz to laiku bija jau noguris un tagad ratos gulēja viņš. Juliata vēl puslīdz ar interesi skatīja kaķus būros, sevišķi tos, kas vēl spēja kustēt un spēlēties.
Katrā ziņā nākošgad diezin vai būs vēlme tamlīdzīgu pasākumu apmeklēt.
 
[ 1g. 6 mēn.; 3g. 4 mēn.]

tintenes* 24.septembris. Pastaiga visai ģimenei gandrīz no Rīgas lidostas, tālāk cauri Mārupes pagasta Ziemeļu daļai un pa Rīgu, pāri Ulmaņa gatvei, pa Liepājas, Nometņu u.c. ielām līdz trolejbusa pieturai Baložu ielā, no kurienes braucām mājās. Ārā atradāmies ilgāk nekā 5h.
Bērni gan gāja kājām, gan brauca (arī gulēja) abi ratos. Redzējām vairākas skaistules tintenes (arī salasījām), krāsainus vīteņus, kokus un krūmus. Testēju Dzintaru, vai viņš pazīst bērzus - pazina.
 
* 30.septembris. Dzintars Juliatai māca daudz ko tādu, ko es nemācītu, piem., skaitīt. Tad nu joka pēc pajautāju Juliatai "cik ir ..?" (neatceros kas), un viņa sāk arī skaitīt, liekot klāt pirkstu katram objektam: "viens, tīs". Vārdu "divi" arī reizēm lieto, piem., izvelk no maisa 2 bumbas un saka: "atadu divas bumbas!"
 
* Dodamies uz slimnīcu "Biķernieki", meklējam Dzirdes centru, kur Dzintaram paredzēts pārbaudīt dzirdi. Kamēr es ar Dzintaru pa iekšu, tikmēr Atis ar Juliatu ratos pa visu lietu ~1h braukā pa tuvējo apkārtni - mežu, ieliņām. Pēc Dzirdes centra apmeklējuma sākas mūsu garā kopējā pastaiga pa Rīgu. Sākumā lietutiņa dēļ liekas, ka nekas dižs no pastaigas nebūs, bet lietutiņš pēc laika pierimst un mūs īpaši netraucē. Rezultātā īsumā ~6h garo pastaigu (kas norisinājusies apmēram laikā no Vīteņi uz bij. b/d13:00 līdz 19:00) var raksturot ar šādiem nosaukumiem: Biķernieku iela, Teika, Purvciems, Deglava tilts, Grīziņkalns, Brīvības iela. Pastaigas beigu daļā esam netālu no veikala Īkstīte, kur neplānoti veicam bagātīgu iepirkšanos (sākumā bērni ar tēti ir ārā; vēlāk Dzintars tiek iesaukts uz apģērbu un apavu pielaikošanu; Juliata tai laikā ratos ārā guļ). Pastaiga beidzas 21.trolejbusa galapunktā Cēsu ielā. Pa Rīgu visi kopā esam nostaigājuši ~10km. Bērni ir gan gājuši kājām, gan sēdējuši un gulējuši ratos. Esam priecīgi gan par veikto garo pastaigu (t.sk. redzējām burvīgus vīteņus u.c. rudens krāšņumus), gan par veiksmīgo iepirkšanos.
 
* 6.oktobris. Zemē 6.10. Brīnišķīga pastaiga visai ģimenei pa Siguldu ar ratiem. Bērni gan gāja kājām, gan bieži bija ratos, arī abi divi (Dzintars uz ratu jumtiņa vai kopā ar Juliatu). Braucām pa lieliem ceļiem, kur ar ratiem var viegli izbraukt. Ceļa sākums sakrita ar riteņbraucēju maršrutu. Pilnu riteņbraucēju maršrutu saprotamu iemeslu dēļ neveicām. Kad pamanījām tūristiem iekārtotu galdiņu ar soliņiem, ķērāmies pie maltītes. Bērniem gan ēšana uzmanību nesaistīja ilgi - labprātāk rāpās pa Gaujas nogāzi un rušinājās turienes smiltiņās. Vēlāk gājām gar Gauju, vērojot krāšņos rudenīgos atspulgus ūdenī un kokos. Aplūkojām Vikmestes ieteku Gaujā. Viens brīdis bija kritisks - atstājām ratus ar mierīgo Juliatu lejā kādu gabalu nostāk no trepēm, kas veda uz Gaujas tiltu. Paši līdz ar Dzintaru uzkāpām augšā. Kad pēc neilga laika atgriezāmies pie trepēm, tad pārsteigti ieraudzījām Juliatu jau pusceļā līdz mums, t.i., kāpjam pa trepēm uz augšu (sk. att.). Ja jau tā, tad es ar abiem bērniem devāmies pāri tiltam uz tilta otru pusi pa taisnāko ceļu. Gūtmaņalas avots ar ūdenskritumuAtis ar ratiem brauca pa tilta apakšu līdz satikāmies jau tilta otrā pusē uz ceļa. Pastaigas beigās bijām arī Gūtmaņalā, kur interesantākais šķita nelielais ūdenskritumiņš avotiņā - ar burbulīšiem (sk. att). Pie alas bija arī neliels starpgadījums. Es ar Juliatu vēl vēroju avotiņu, pieskatīju, lai viņa neiekrīt ūdenī. Tai laikā Atis bija atgājis no alas, lai aplūkotu to pa gabalu. Pa vidam starp mums bija atstāti tukši rati, uz kuriem devās Dzintars. Kā Dzintars ierausās ratos, tā tie izkustējās un pa slīpo zemes virsu sāka ripot uz avota pusi. Es tai brīdī nezināju, ko ķert, ko grābt - līdz ratiem gabals un Juliatu vienu pamest pie ūdens arī nevar. Tā nu atlika tikai noskatīties, kā rati ar priekšējiem riteņiem iebrāžas paplatajā avotā un apgāžas. Jāsaka - Dzintaram nebija ne skrambiņas. Lielākais izbīlis, šķiet, bija man.
Visa pastaiga (neskaitot atbraukšanu un aizbraukšanu ar mašīnu) ilga ~4h - no 15:00-19:00.
 
* 8.oktobris. Pastaiga gar Spilves [bij.] dārziņu teritorijām ~ 15:00-18:30. Ļoti skaists rudenīgi saulains laiks. Mētājamies ar krāsainām lapām un kastaņiem, arī, kad bērni sēž ratos. Vismaz nav bail, ka metamais nepazūd. Ja nav, nav, atrodam citu vietā.
  pie Māras dīķa
* 9.oktobris. Kārtējā skaistā rudens pastaiga pa Rīgu - sākot no Zeļļu ielas, gar Uzvaras parku, apkārt Arkādijas parkam (kurā Dzintars izšūpojās šūpolēs), gar Māras dīķi (kurā vērojām pīles un arī suni; sk.att.), tad pa O.Vācieša ielu, apkārt Bieriņiem (ieskaitot tradicionāli rudeņos apmeklēto Codes ielu). Pastaiga beidzās Āgenskalna Priežu rajonā, no kurienes braucām mājās.
  Ar mammu Ķemeru tīrelī
* 10.oktobris. Kamēr Dzintars b/d, mēs pārējie, t.i., Juliata kopā ar mammu un tēti (kuram atvaļinājums), braucam ar mašīnu uz Ķemeru tīreļa dabas taku. Tā ir 3km gara laipa cauri purvam, garām daudziem smukiem ezeriņiem un ar skatu uz daudziem mazītiņiem kociņiem - sajūta kā milzim liliputu valstībā:). Ļoti jauka pastaiga sanāca! Sākumā pa laipiņām Juliata vairāk gāja kājām pati. Kad nogura, tad uz pārmaiņām nesām viņu banānsomā, taču diezgan daudz staigāja arī pati. Atpakaļceļā, tikko no purva izgājām mežā, tā Juliata tēta rokās aizmiga un nogulēja arī visu braucienu mašīnā. Atpakaļ paguvām kāreiz ne pārāk ilgi pirms b/d slēgšanas. Dzintaram tas bija notikums, ka viņam pretī bija atbraukusi visa ģimene un ar mašīnu! Kad bērni paaugsies, varbūt vērts iziet taku vēlreiz ar abiem bērniem. Šoreiz labi bij, ka Dzintaru nepaņēmām, jo ceļš tomēr nogurdinošs, pa laipu ar ratiem Nordeķosizbraukt nav iespējams, atpakaļceļā būtu bijis jānes abus bērnus, un kāda tad tur mums vairs būtu atpūta un dabas baudīšana.
 
* 21.oktobris. Nordeķos izspēlējamies pa nokritušo lapu kaudzēm. Sk. attēlu.
 
[ 1g. 7 mēn.; 3g. 5 mēn.]

* 23.oktobris. Pastaiga 7h garumā pa Rīgu (~12:00-19:00). Sākam netālu no Ulbrokas kapiem (līdz turienei - ar autobusu). Ejam cauri mežiem, Getliņu virzienā, tad līdz Rumbulai, pāri dzelzceļam, izejam cauri visiem Rumbulas dārziņiem līdz pat autobusu galapunktam, kurā ierodamies reizē ar tumsiņu. No turienes ar 2 transportiem braucam mājās.
Bērni, kā parasti, palaikam gan staigā kājām, gan sēž ratos - pa vienam vai abi reizē. Grūtākais posms priekš lielajiem ir pa zemainu ceļu stumt ratus ar 2 aizmigušiem bērniem. Juliata - ratos, Dzintars - uz ratu jumtiņa, tā nosvaro ratus, ka tie vislaik grib gāzties, grūti noturēt. Kad pāris minūtes puika bij nosnaudies, tomēr izlēmām mainīt bērnus vietām, ar cerību, ka Dzintars turpinās gulēt ratos. Tomēr viņš pamodās.
Gribot noīsināt maršrutu, uzkuļamies tiltiņam, kura otrā pusē žogs. Tomēr mūs visus priecē baltais "niknais" suņuks aiz žoga (kolekcionējam arī uzrakstus "nikns suns", tapēc suns ar visu uzrakstu it labi iet pie sirds; sk.att.). Lai izkļūtu līdz ceļam ilgu laiku nākas iet gar augstu sētu / žogu, kas ir interesants pasākums, jo sēta (vai kā to lai nosauc, siena) meistarota no dažādiem pieejamiem materiāliem. Arī Dzintars ar interesi vēro gan sētu, gan tās caurumus, caur kuriem var redzēt, kas iekšā. Rudens pie Getliņiem
Ejot cauri Rumbulas dārziņiem, izvēlējāmies neoptimālu variantu - nokļuvām tupikā, no kura bija jāgriežas labs gabals atpakaļ. Tomēr šis tupiks mūs bija aizvedis pie Daugavas, kurā bērnus ieinteresē tajā redzamie baltie gulbji.
Pastaiga priecē arī ar rudenīgi skaistajiem kontrastiem, kad debesis tumšas, bet krāsainie koki spilgti izgaismoti (sk. att.)
 
Nordeķos * 11.novembris. Mēs (es un abi bērni) šodien izdomājām uz tuvējo parku braukt turp/atpakaļ ar autobusu (3 pieturas), jo rati beidzot neatgriezeniski salauzti. Tad nu pa lapām un starp kokiem, un pa smilšukastes teritoriju nodzīvojām 1h 45min. un pēc tam mājās Juliata kā tika man rokās, tā aizmiga. Forši šoreiz sanāca - nesām malku (zarus, vecas lapas), kurinājām krāsni (veca nogāzta koka dobumā), cepām pankūkas, vārījām zupu (arī no lapām), likām šķīvojos (lielās lapās), meklējām un vācām, lobijām sēkliņas no kļavlapu "snīpīšiem", braucām ar traktoru (saķērāmies savā starpā ar rokām pie drēbēm), grābām ar traktoru lapas, braucām vilcienā, lidojām, vēl dejojām "kas dārzā" un arī vienkārši dejojām.
"Kas dārzā" vispār laba rotaļa, ja kaut 3 dalībnieki. Juliata gan vēl īsti ložņāt neprot, toties tai laikā skrien mums apkārt - vispār jautri.
 
* 12.novembris. Pirmoreiz tā riktīgi ar krāsiņām zīmē abi bērni. Vairāk tāda ķēpāšanās sanāk, es knapi vien spēju ķert un grābt, lai nenosmērē gultu, lai nenosmērē krēslu, lai neapgāž ūdeni utml. Secinu, ka optimāls ūdens trauks ir liels, stabils, kurā ūdens ieliets tikai nedaudz, tādējādi tik viegli neapgāzt. Tāpat secinu, ka bērniem derētu iegādāties vienādas krāsas un otas, savādāk sanāk ķīviņi, kurš ko ņems. Ātri gan viņiem darboties apnīk. Man pāris stresainas minūtes un jau ejam mazgāties.
 
[ 1g. 8 mēn.; 3g. 6 mēn.]

* 29.novembris. Pirmoreiz ar abiem bērniem visa ģimene koncertā - grupas Crowd TV ieraksts "Siena šķūnim" (links ir uz raidījuma video). bērni Crowd ierakstāRaidījuma vadītājs Igors Siliņš patīkami pārsteidz - mūs visus laipni uzņem, ierāda vietas pirmajā rindā. Apjautājos, vai viņš no bērniem nebaidās (tomēr taču, neko nevar paredzēt, ja nu izjauc TV ierakstu!), izrādās, ka nebaidās vis. Turklāt citiem apmeklētājiem norāda, lai bērnu tuvumā viņi nesmēķētu. Nu super attieksme! Patiesībā iepriekš baidījos, vai mūs vispār ielaidīs..
Koncerta otro pusi gan Dzintars noguļ, toties Juliata, kas sabiedrībā parasti ir ļoti pasīva, pat kustās līdzi un mēģina applaudēt. Es gan biju cerējusi, ka bērnus vairāk interesēs daudzie mūzikas instrumenti, ko tuvplānā aplūkot. Dzintars pēc krietni ilgāka laika koncertu var definēt ar "tur kur bija tās lielās bungas" - acīmredzot tās visvairāk palikušas atmiņā.
Pēcāk skatāmies TV un varam redzēt arī paši sevi, Juliatu pat tuvplānā parāda.;)
Koncerts pats par sevi bija brīnišķīgs un pasākums visai ģimenei kopā arī izdevās.
 
Sniegavīrs ar draudzeni * 10.decembris. Mežā ar abiem bērniem kopā (viņi gan vairāk jauc un traucē nekā palīdz;)) atjaunojam senāk uzceltu sniegavīru un pēc Dzintara pieprasījuma uzceļam viņam arī sniega draudzenīti, abus savienojam ar zariņu (sk. attēlu). Diemžēl viņu mūžs ir īss. Jau nākamajā dienā no abiem nav ne kaudzītes - droši vien ne vien izkusuši, bet arī vispirms izjaukti vai izspārdīti.
 
JMS Ziemassvētki* 15.decembris. Jaunajā Mūzikas skolā bija ļoti jauks Ziemassvētku pasākums. Par mums gan vispār brīnums, ka bijām, jo iepriekšējā dienā (14.decembrī) Dzintaram bija astmas lēkme smagā formā - šķiet, nekad tik bieži nebiju devusi viņam elpot zāles, jo nevarēja izelpot, pats prasīja paelpot zālītes. Eglītes dienā jau ar nejutās pilnīgi vesels, elpa bija apgūtināta, bet citādi aktīvs un dzīvespriecīgs, tai laikā pat neklepoja! Turklāt pēc eglītes pats teica, ka patika, tā ka nebiju gluži mocījusi bērnu, vadājot šurpu turpu uz pasākumu. Abi bērni pēc tam pa māju staigā tik dziedādami.
 
[ 1g. 9 mēn.; 3g. 7 mēn.]

Jaunaisgads 2005./2006.
* 15.janvāris. Esam aizbraukuši uz laukiem pie slimajiem vīra vecākiem. Pie reizes izveicam visas ģimenes pastaigu pa mežu ar ragavām Engures jūrmalāun pēc tam - pastaigu pa jūrmalu. Abas sanāk ļoti jaukas. Mežs ir visai ledains, kalnā grūti uzkāpt, slīdam atpakaļ. Ir pāris kritieni, taču garākais nobrauciens / nošļūciens no lielāka kalna ar Juliatu piesprādzētu ragavās un mani pie ragavu roktura, sanāk veiksmīgs.
Engures jūrmala savukārt šai laikā šķiet pasakaina ar ledus gabaliem un sniegotām cepurītēm uz akmeņiem. Ar bērniem jautrākās atrakcijas sanāk ledussniega gabaliņu mešana jūras ūdenī / uz ledus gabaliem jūrā, kā arī rāpšanās uz lielāka akmeņa un šļūkšana no tā zemē (vecāku stingrā uzraudzībā).
 
* 19.janvāris. Šodien mēs zīmējām. Nopirku abiem bērniem vienādas ūdenskrāsas (iepriekš kāvās, jo bija katram savādākas), daudz otiņas (jo tās ar parasti nevarēja sadalīt) un jau iepriekš sarunājām, ka zīmēsim. Dzintars kā pamodās, tā ne ēst, ne ko citu, par zīmēšanu vien runāja. Sākums bija daudzsološs, jo abi bērni necūkojās, bet mēģināja zīmēt.
Ar Juliatu bij interesanti, ka viņu bija grūti pierunāt zīmēt uz papīra, viņa ar otiņu paņēma vienu krāsu un tad citā krāsā lika iekšā un priecājās par zilu punktiņu uz sarkanas krāsas utml., jauca kopā, bet ne uz papīra. Līkums
Pirmajā lapā uz papīra Juliata uzzīmēja pāris līnijas, otrajā lapā uzzīmēja ko līdzīgu ovālam, nosaucot to par "līkumiņš", un tad ar pirkstu salika punktus, tos tā arī nosaucot.
Tad bija interesanti, ka tieši Dzintars kopēja Juliatu, nevis otrādi - arī uzzīmēja tādu pašu "līkumiņu" (tikai lielāku) un ar pirkstiem un plaukstu taisīja nospiedumus uz papīra (sk. attēlā - Juliatas "līkums" pa labi, Dzintara pakaļdarinājums precīzi tai pašā leņķī un krāsā - pa kreisi).
Bet par nožēlu ar to praktiski arī zīmēšana beidzās, bērni duetā sāka dziedāt "Vāverīte gudra sieva džimlai-rūdi-rā", Dzintars piemuzicēja, ar otiņām dauzot pa ūdeni un šļakstoties, abiem zīmēšana bija jau apnikusi.
 

slidkalniņš
22.janvāris.
* Kamēr biju darbā, Dzintars 2.stāva gultai pusi dēļus nokabinājis nost - tie karājās vertikāli uz leju (sk.attēlu pa kreisi), puse gultas - caurums, pa kuru, kad es ierados, Dzintars no otrā stāva lēca lejā, bet Juliata stāvēja blakus caurumam 2.stāvā (sk. augšējo attēlu pa labi).
* Šodien, kamēr es pie datora, gultas otrā stāvā tika uztaisīts slidkalniņš no kartona un uzrullēta matrača. Vārdu sakot - viss notiek.
 
* Pēdējā laikā Dzintars vannā negrib iet, ja nu Juliata jau tur ir un ļoti sakārojas blakus. Tad abi ņemas pa vannu tīri aktīvi, spēlējas ar mantām - galvenokārt laista ūdeni no viena trauka otrā, šļakstās.
 
* Mums skoliņā mācīja baigi foršo "spēlīti".
Vārdu sakot - sēž uz grīdas, kājas izstieptas priekšā, starp kājām sēž bērns.
Sākumā sit plaukstas - "cepu cepu plāceni / cik man labi iet"
Tad saka: "krāsns mute vaļā /" un kājas plati atver vaļā
"pīrāgs iekšā /" un ar rokām pa vidam sit uz grīdas
"vēl viens priekšā /" vēlreiz sit uz grīdas
"krāsns mute ciet /" - sastumj kājas kopā
un vēlreiz tas pats:
"krāsns mute vaļā /
pīrāgs iekšā /
vēl viens priekšā /
krāsns mute ciet /"
Pēc tam dzied "mīcu mīcu mīkliņu / cik man labi iet" (ar rokām berzē pa kājām), tad atkal liek krāsnī.
 
[ 1g. 10 mēn.; 3g. 8 mēn.]

* 27.janvāris. Juliata paziņoja, ka uz bērnudārzu grib doties arī lācītis (kas gandrīz pašas Juliatas izmēros). Saģērbām viņu Dzintara kurtkā, cepure galvā, un braucām ragavās uz b/d - lācis Juliatai klēpī. Bērnudārzā Dzintars pārņēma lāci savā kontrolē, un atpakaļ ragavās viņi sēdēja trijatā - aizmugurē Juliata, priekšā Dzintars un viņam klēpī lācis.:)
  Asnāte mīļo atturīgo Juliatu
* 28.janvārī ar to pašu lācīti visi dodamies ciemos pie Dzintara vienaudža uz vārda dienu. Lācīti bērni uz pārmaiņām diezgan cītīgi nesa visu ceļu, tikai atpakaļceļā, posmā starp tramvaju (kurā bērni aizmiga) un autobusu, bija savādāk - Juliata guļoša sēdēja man pičpaunā, Dzintars kunkstēja pie rokas, bet lācītis ieņēma vietu manā plecasomā.
Viesojāmies ģimenē ar līdzīga vecuma bērniem - Asnāti un Ansi. Asnāte ļoti mīļoja Juliatu, Juliata ne ta protestēja, ne ta atbalstīja mīļošanos. Bet kad Dzintars ar vienu roku mīļi apķēra Asnāti, ar otru - Juliatu, tad gan abas mazās meitenes laida vaļā lielo bļāvienu.
 
[ 1g. 11 mēn.; 3g. 9 mēn.]

* 25.februāris. Manas māsas kāzas. Man par lielu prieku abi bērni smuki dejo.

Brālīts māsu dancināj

Bildēs: pa kreisi - brālis ar māsu, pa labi - jaunā vīra brāļa dēls ar jaunās sievas māsas meitu.:)
 
* 4.marts. Visa ģimene dodamies skaistā, pa pusei saulainā pastaigā cauri mežam ar ragaviņām. Interesantākais moments bija uzdurties meža ezeriņam, kas bija tiktāl aizsalis, ka varēja iet un braukt pa to ar ragavām. Sniegs virs ledus tik gaisīgs, ka nebija grūti ar kājām nospārdīt to nost līdz pat ledum, varējām pašļūkāt un ragavas paslidināt. Sanāca diezgan daudz pabrist arī pa neiestaigātiem sniegiem. Dzintars tad gāja kājām, Juliata pamatā ragavās.
 
* 11.marts. Pirmā reize leļļu teātrī gan Juliatai, gan Dzintaram. Skatījāmies izrādi "Un atkal Pifs...". Visgrūtākais visā bija ātrā āras drēbju noģērbt/uzģērbt vajadzēšana, krēsli arī garderobē neērti - visu laiku taisās ciet.
Izrādes sākumā es sēdēju vienā krēslā, bērni abi draudzīgi blakus otrā krēslā. Pirmās 5 minūtes viņi ar sajūsmu sekoja visam uz skatuves notiekošajam. Pēc minūtēm 15 Juliata paziņoja, ka gribot mājās. Paņēmu viņu klēpī un turpinājām skatīties visai mierīgi, reizēm Juliatu pacēlu augstāk, lai labāk var redzēt. Dzintaram gan bija grūti nosēdēt - trinās, bet skatījās ar interesi un komentāriem. Pusstundu no vietas noturēt uzmanību tomēr bērniem bija pagrūti. Pēc starpbrīža arī Dzintars gribēja pie mammas, sēdējām kā sab.transportā - viens bērns uz viena ceļa, otrs - uz otra.
Pēc izrādes Dzintars noteikti teica, ka patika un ka gribētu nākt vēl, Juliata it kā teica, ka patika, bet vairāk nākt negrib, bet nu nez, cik var ticēt. Dzintaram vislabāk patika pelīte un Pifs, bet Juliata uz to pašu jautājumu tik teica, ka "mammu gibu teātī".
* Pēc izrādes mums pievienojās tētis un visi kopīgi devāmies uz ARS, lai Dzintars var nodot asins analīzes pārbaudei, vai nav celiakija. Tas gan bija murgs, jo Dzintaram drausmīgi sāpēja (tas viņam nekad nav bijis raksturīgi!) un asinis netecēja, nācās pēc pāris min. procedūru raudošajam bērnam atkārtot vēl otrā rokā. Es biju pārbijusies ne pa jokam, vai viss kārtībā, un nosolījos vairs tuvākā laikā ne par kādu naudu neļaut taisīt analīzes no vēnas, protams, ja tas nebūs dzīvības jautājums. Par ciešanām gan Dzintars dabūja vairākas konfektes, kas viņam sirdi priecēja. Toties kad citudien cēlām sniegavīrus, bija tāds moments, ka Dzintars "ņēma analīzes" no sniegavīra un tad sāka paniski saukt, lai es uztaisu sniegavīram rociņas (nebija vēl). Es, nesaprotot steigas nozīmi, uztaisīju rociņas, un Dzintars steigšus it kā tām pieskārās un viss. Prasu, kam tās rokas bija vajadzīgas? Izrādās - lai varētu ielikt konfektes. :)
 
Sniegavīro trio* 14., 15. marts. Sniegavīru dienas. Beidzot laiks paliek baudāmāks - siltāks (ap +5 grādiem), saulaināks; sniegs vienlaikus lipīgs un porains, vēl neizkusis, var droši velt sniega bumbas. Pirmajā dienā pa visiem trim (es un bērni) kopā uzcēlām 3 sniegavīrus (sk.att.), otrajā dienā tie bija jau pa pusei nospārdīti, nācās atjaunot, uztaisījām vēl arī vienu jaunu, rezultātā palikušās sniega bumbas pamazām pārtapa par sniega zaķi, sniega krutmāti Agati (no Pifa), sniega suņuku un no iepriekšējās dienas bija palikusi vāji nojaušama sniega vārna (sk. attēlu zemāk sadaļā "Sniegavīri 2005/2006").
 
* 19.marts. Pabeidzu "zīmēšanas sienu", ar ko ļoti lepojos - pie vertikāla dēļa (patiesībā - redeļu gultiņas grīdas), Zīmēšanas dēliskas piestiprināts divstāvu gultas kājgalī, pielieku lipekļus, pie kuriem piestiprināt zīmēšanas lapas, kā arī gar malām striķos iekārti krītiņi - katrā malā pa 3 (doma ir katrā malā pa 6, bet pagaidām nav gana daudz atbilstošu striķu). Striķi pie krītiņiem piestiprināti ar to pašu lipekļu palīdzību. (Sākumā apliku lipekli apkārt krītiņam, apsēju tai vietā striķi, un tad pa virsu vēl uzliku lipekli - patiesībā pa virsu neko likt nevajadzēja, jo 1) labi turas tāpat, 2) šādi krītiņi vēl var lieki saķerties ar lipekļiem savā starpā.) Kreisajā pusē stāvlampa. Uz grīdas pie sienas ķeblis, lai var zīmēt, pakāpjoties uz tā, bet zem ķebļa sanāk vēl vieta rotaļlietu kastēm. Uz zīmēšanas sienas Dzintars pēc mana pamudinājuma uzzīmē arī savu pirmo mašīnu. :)